<< zpět

Děti i školáci se zabaví řemeslnými činnostmi

Po sedmé prověří řemeslné dovednosti u školáků základních i studentů středních škol Mezinárodní řemeslné hry. Letos se podruhé také připojí děti z mateřinek, i pro ně si pořadatelé připravili několik jednoduchých úkolů. Hry pořádá tradičně Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ), a to už příští týden ve středu 9. a čtvrtek 10. května v prostorách školy.

9. 5. středa / řemeslné hry základních škol třineckého regionu

Žáci základních škol budou muset například prokázat, že si poradí s jednoduchým zapojením elektrického obvodu podle schématu či vyrobit měděnou píšťalku. „V roli slévačů si vyzkouší také zhotovení olověného odlitku podkovičky a budou muset také jako instalatéři seskládat různé obrazce z měděných trubek,“ napovídá za pořadatele Zdeněk Marek ze SOŠ TŽ.

10. 5. čtvrtek / řemeslné hry mateřských škol města Třince a středních odborných škol v oboru zámečník a elektrotechnik

Nejzkušenější soutěžící z řad středoškoláků budou zápolit ve dvou oborech – elektrotechnik a zámečník. Jednotlivci vysláni z několika škol regionu, Slovenska i Polska budou muset prokázat teoretické znalosti oboru a také praktické dovednosti. Tedy například zapojení elektroinstalace na cvičném panelu, u strojního oboru pak zhotovit výrobek podle sestavy výkresů.

„No a ty nejmenší prověříme v motorických dovednostech. Děti budou muset například ukázat, jak umí sestrojit jednotlivé součásti dřevěného vláčku, zatloukat klíny gumovou paličkou nebo šikovně protáhnout kroužek soustavou měděných trubek, což málokdy bezchybně zvládnou i dospělí,“ směje se ředitel školy Aleš Adamus.

Hry budou zahájeny každý den v 8 hodin ráno. Pořadatelé předpokládají účast stovek dětí a žáků.

Plakát Mezinárodní řemeslné hry

 

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz