<< zpět

Nechte plyšáky konat dobro a přineste je do železáren

Sběr plyšových hraček pro dobročinné účely odstartují ve středu 23. května Třinecké železárny. Vyzývají zaměstnance i širokou veřejnost, aby přinesli již nepotřebné plyšové hračky do sběrné nádoby na hlavní bráně Třineckých železáren v Třinci. Sběr probíhá také v Tažírně oceli ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

Sběr plyšových hraček pro dobročinné účely odstartují ve středu 23. května Třinecké železárny. Vyzývají zaměstnance i širokou veřejnost, aby přinesli již nepotřebné plyšové hračky do sběrné nádoby na hlavní bráně Třineckých železáren v Třinci. Sběr probíhá také v Tažírně oceli ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

Třinecké železárny se letos staly hlavním partnerem akce Úsměv pro tebe, která je součástí tradičního Slováckého léta. „V benefiční výzvě sbíráme plyšáky všech velikostí, barev i tvarů, kterým už jejich původní malí majitelé odrostli. Darované pak nabídneme veřejnosti ke koupi a výtěžek z prodeje poputuje na dobročinné účely,“ vysvětluje Marek Pochylý za pořádající organizaci Slováckého léta. Podle něj je druhým a neméně důležitým smyslem akce rozveselit celé Česko.

V nejbližších týdnech proto organizátoři spustí kampaň Úsměv pro tebe (www.usmevprotebe.cz), do které se může zapojit každý. Jak? Tak, že si z e-shopu vybere některého z darovaných plyšáků a spolu s dopisem radosti ho pošle někomu, komu chce vykouzlit na tváři úsměv. „Výtěžek pak rozdělíme mezi Diakonii ČCE – Středisko CESTA v Uherském Hradišti, Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Nemocnici v Uherském Hradišti,“ upřesňuje Marek Pochylý. Tedy v regionu, kde Třinecké železárny provozují Tažírnu oceli a zaměstnávají více než tři stovky lidí.

Slovácké léto proběhne v Uherském Hradišti letos od 29. června do 8. července.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz

Informace poskytne také:

Petra Kučerová
PR manažerka Slováckého léta
tel.: +420 737 43 61 50
e-mail.: pet-kucerova@seznam.cz