<< zpět

Dobrovolníci z válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

Deset zaměstnanců Sochorové válcovny v pátek 21. září nezamíří na své pracoviště v Kladně na Dříni. Svou směnu ten den věnují některé z neziskových organizací v okolí města. Zapojí se do firemního dobrovolnického dne, který Třinecké železárny včetně svého závodu v Kladně pořádají už několik let.

Část z nich bude celý den v roli zahradníků čistit Lidický potok, který protéká pietním územím Památníku Lidice. Je zanesen nálety, plevelem a větvemi stromů, při vypouštění rybníka Nervák do něj teče bláto. „Tohoto úkolu by se měli zhostit tři statní muži, bude vyžadovat hodně síly. Jsme velmi rádi, že nám pracovníci Třineckých železáren pomohou v péči o tak významný prostor, jako je pietní území Památníku Lidice,“ uvádí ředitelka národní kulturní památky Martina Lehmannová.

Zaměstnanci Sochorové válcovny zde budou pomáhat poprvé. Naopak už po několikáté navštíví další týmy pomocníků Dětské centrum Kladno a speciální školu a školku Korálek. I tady se vrhnou převážně na zahradnické práce, pomoct však podle ředitelky Korálku Taťány Semančíkové mohou i v budově. „Většinu prací jsme si schopni zajistit sami, ale tato pomoc nám umožní víc energie věnovat dětem a žákům, kteří nás potřebují více. Takže jsem ráda, že se zase s partou z válcovny potkáme. Je to velmi milá tradice,“ říká.

Zaměstnanci se shodují v tom, že se na dobrovolnické dny pořádané zaměstnavatelem ve prospěch regionu moc těší. Odpočinou si od rutinní činnosti a mohou prospět tam, kde se věnují pomoci druhým.

„Letos jsme ke Korálku a dětskému domovu připojili také Památník Lidice. Z geografického hlediska je to náš blízký soused a není dne, kdy by kolem památníku neprojeli naši zákazníci či naši zaměstnanci. Vážíme si velmi poslání, které památník plní nejen zde v regionu, ale že připomíná celému světu důsledky nacistického násilí a nevinné oběti válečných zločinů,“ uzavírá ředitel závodu Sochorová válcovna Martin Čaniga.

Závod Sochorová válcovna Kladno – Dříň je součástí Třineckých železáren, největšího výrobce oceli v České republice. V závodě pracuje více než 700 lidí z Kladna a okolí. Vyrábí vysoce kvalitní ocelové produkty směřující zejména do petrochemického a automobilového průmyslu.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz