<< zpět

Polytechnické stavebnice rozzářily očka předškolákům v Bohumíně

Předškoláci v pěti bohumínských mateřských školách včera dostali předčasný vánoční dárek. Společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren, darovala školkám pět polytechnických stavebnic v souhrnné finanční hodnotě přesahující 100 tisíc korun.

Předškoláci v pěti bohumínských mateřských školách včera dostali předčasný vánoční dárek. Společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren, darovala školkám pět polytechnických stavebnic v souhrnné finanční hodnotě přesahující 100 tisíc korun.

Vedení společnosti ŽDB Drátovna se snaží přispět školkám zlepšit vybavenost a rozšířit možnosti řemeslných her. „Víme, jak je důležitý rozvoj technického myšlení a budování vztahu k moderní technice už odmala. Proto jsme se také rozhodli darovat předškolákům v Bohumíně polytechnické stavebnice, které skvěle rozvíjejí jejich představivost, tvořivost a technické dovednosti. S těmito stavebnicemi i ti nejmenší dokáži sestavit neuvěřitelné věci, říká ředitel ŽDB Drátovna Petr Adamek.

V posledních letech se průmysloví zaměstnavatelé stále více potýkají s nedostatkem technických odborníků a vůbec zájemců s rozvinutými technickými dovednostmi. I proto jsme se rozhodli podpořit zájem dětí o techniku a zaměřili jsme se již na nejmladší skupinu dětí,“ doplnil ředitel.

Dárek vítá také vedoucí odloučeného pracoviště Mateřské školy FIT v Bohumíně v Okružní ulici Vilma Valentová, kde byly v pondělí 3. prosince předány první stavebnice. „Každá aktivita, která vede k rozvoji schopností a dovedností dětí je nesmírně důležitá. Pedagogové ví, že hrají-li si děti smysluplně, učí se rozvíjet a poznávají svět. Naše děti, hlavně naší předškoláci si nejraději hrají se stavebnicemi, kde mohou něco montovat, šroubovat, utahovat a povolovat. A vůbec nezáleží na tom, jestli se jedná o kluky nebo holky,“ směje se Vilma Valentová.

Polytechnickou stavebnici vyvinul Moravskoslezský automobilový klastr, jehož výkonný ředitel Ladislav Glogar při předání dárků proškolil učitelky z bohumínských školek v rámci projektu Svět v pohybu. Ten je určen pro děti v předškolním věku. Učitelky poté mohou zábavnou formou dětem ukázat jednoduché fyzikální jevy, které nás obklopují každý den s pomůckami, které se běžně používají v domácnosti, bez zbytečných dalších nákladů.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz