<< zpět

Huť otevře své brány ještě pro 120 návštěvníků

Třinecké železárny zcela výjimečně u příležitosti svého 180. výročí otevřou brány pro 180 návštěvníků. První ze tří prohlídek se konala v dubnu, zúčastnilo se jí 60 zájemců. Další se mohou hlásit prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách hutě. Dvě prohlídky jsou ještě naplánovány na červen, a to 4. a 18. června dopoledne.

Trasy prohlídek vedou provozem výroby železa a oceli, po nich následuje provoz vratné trati. Prohlídka pokračuje na válcovně, kde se ročně vyrobí až 900 000 tun drátu, který je dnes nejprodávanějším výrobkem Třineckých železáren a končí na zušlechťovací lince.

Prohlídky se mohou zúčastnit pouze dospělé osoby. Děti od 15 do 18 let mohou přijít také, ale pouze v doprovodu zákonného zástupce. Důležité je také nezapomenout na vhodnou pevnou plnou obuv, dlouhé nohavice i rukávy. Vyžaduje to charakter hutní výroby. „Bez vhodného oblečení bohužel nebudeme moci z bezpečnostních důvodů návštěvníky pustit dovnitř,“ upozorňuje mluvčí firmy Petra Macková Jurásková.

Firma předpokládá velký zájem o prohlídky, nastavila proto přísná pravidla pro přihlášení. Jedna osoba si může rezervovat pouze jedno místo, každý z účastníků se tedy musí přihlásit sám na své jméno. Po provedené registraci si bude nutné vyzvednout tištěný voucher, a to v Muzeu Třineckých železáren a města Třince, a to do tří dnů po přihlášení. Přihlašovací formulář najdete zde: https://apl.trz.cz/dod180.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz