<< zpět

Třinecké železárny podporují děti v zájmu o šachy

Výuku šachu na základních školách se ještě v letošním roce rozhodly podpořit Třinecké železárny. Zakoupily 110 šachových souprav a rozdělí je do 16 základních škol, které se zapojily do výuky této královské hry.

V regionu jej v tomto školním roce odstartoval spolek Třinecká šachová škola.Díky velmi pozitivním reakcím a počtu přihlášených dětí od října učíme šachy na 16 základních školách a pilotně na třech mateřských školách. Cestujeme za dětmi od Komorní Lhotky, přes Hnojník, Třinec, Vendryni až po Bystřici,rozvádí předseda spolku Jan Sikora. Těší jej, že zájem o výuku projevilo dohromady 218 dětí.

Na školách plánuje spolek organizovat školní přebor a následně v roce 2018 sérii turnajů pro děti všech škol, která bude vrcholit vyhlášením králů a královen jednotlivých věkových kategorií.

Šachy podporují logické a analytické myšlení, vylepšují paměť, prostorovou představivost a rozvíjí osobnost dítěte. Sám jsem šachy soutěžně dlouho hrával, je pro mne podpora tohoto sportu srdeční záležitostí,podotkl ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka. První sada pro děti putovala už v prosinci na Základní školu Slezská v Třinci, kde je o kroužek velký zájem. Stejně jako na Základní škole Gustawa Przeczka v Třinci, kde sady předají zástupci hutě na počátku ledna a postupně je dodají i do dalších škol, kde Třinecká šachová škola působí.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz