<< zpět

Jak se válcuje ušlechtilá ocel, předvedou návštěvníkům v Kladně

Jedinečnou příležitost podívat se do prostor výrobního závodu Sochorové válcovny Kladno na Dříni bude mít široká veřejnost ve čtvrtek 28. října. Vedení závodu pořádá Den otevřených dveří. Tradičně tak mohou prohlídku válcovny absolvovat rodiny zaměstnanců, ale také zájemci z Kladna a okolí.

„Prohlídku zahájíme v 9 hodin ráno vždy v půlhodinovém intervalu až do pravého poledne. Pak už se zase vše vrátí k normálnímu chodu firmy,“ upřesňuje ředitel Závodu Sochorová válcovna Třineckých železáren Pavel Straszak. A na co se mohou zájemci těšit?

Profesionální průvodci zavedou návštěvníky na provoz válcovny, ukáží jim nové defektoskopické linky, kde jsou ocelové polotovary přísně kontrolovány, vysvětlí také, do jakých segmentů výrobky z třinecké oceli putují a jaké musí splňovat požadavky na kvalitu.

Kladenský závod válcuje značkové uhlíkové, uhlíko-manganové a legované ušlechtilé konstrukční oceli, částečně také korozivzdorné a nástrojové oceli. Roční produkce přesahuje 300 tisíc tun válcovaných výrobků, které nachází uplatnění zejména v lodním, petrochemickém a automobilovém průmyslu. V Sochorové válcovně dnes pracuje přes 730 zaměstnanců z Kladenska.

Bc. Petra Jurásková
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Juraskova@trz.cz