<< zpět

Hutnický den 2017: Koller, Horkýže, veteráni a další atrakce na čtyřech scénách u WERK ARENY

Horkýže Slíže, David Koller, Sebastian a No Name. To jsou čtyři hlavní hudební hvězdy Hutnického dne, který v sobotu 6. května vypukne kolem nové WERK ARENY. Celý program se letos přesouvá z původního areálu městských sportovišť. Hutnický den má letos poprvé své webové stránky www.hutnickyden.cz.

Werk Arena

I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na čtyři rozmanité scény. Hlavní bude situována do nové haly WERK ARENA, kde program ve 14.30 odstartují slovenští No Name v čele s Igorem Timkem. V 17.30 vystoupí nastupující generace české pop scény Sebastian. Ve 20.00 hodin zazní hity jedné z nejvýraznějších osobností české hudební scény Davida Kollera a ve 22.30 jej na pódiu vystřídají punk-rockoví Horkýže Slíže.

Radegast scéna

Radegast scéna na uzavřeném parkovišti před halou nabídne od 13.00 hodin vystoupení Petera Cmorika, ve 14.00 hodin zazní výběr písní z české verze světoznámého muzikálu Mamma Mia! A v 16.00 hodin zahraje elektropopová Mydy Rabycad. V 18.00 hodin to na Radegast scéně rozpálí Těžkej Pokondr, o hodinu později v 19.00 hodin nastoupí rockoví Imodium. Ve 21.00 hodin se mohou příznivci klasických hitů těšit na So Fine.

Veteran Car scéna

Uzavřený prostor parkoviště u WERK ARENY však potěší oko motoristů na Veteran Car scéně, jejímž programem provede Jirka Jekl a ve 12.00 hodin zahájí vystoupení místní gorolgrassové kapely Blaf. Z bohatého programu scény stojí za zmínku ukázky mnohonásobného mistra světa v jízdě na vysokém kole Josefa Zimovčáka, atraktivní budou vyhlídkové jízdy historickým autobusem Škoda RTO 706, tentokrát i s vlečkou - unikátní kus, který kdysi skutečně jezdíval na autobusových linkách v Třinci. Svůj um předvede i opavský silák René „Golem“ Richter, oko potěší přehlídka historických kol z Prvního českého muzea cyklistiky, pobaví také show Vladimíra Hrona a další program.

Malá hala

V nové tréninkové hale bude soustředěn program přizpůsobený rozmanitosti generací a na své si tady přijdou zejména rodiny s dětmi a senioři. Čeká na ně kouzelnické vystoupení známého Pavla Kožíška, zábavný program pro děti s Mimoni. Babičky a dědečkové se mohou zaposlouchat a zazpívat si písničky s Moravankou Jana Slabáka nebo Šlágr bandem a jeho hosty, či bavit se se Zdeňkem Izerem.

Vstupné

Vstupné do uzavřeného areálu se všemi scénami bude činit 100 korun, děti do výšky 130 cm mají vstup zdarma. Zaměstnanci Třineckých železáren, Moravia Steel a vybraných dceřiných firem mají bezplatný vstup na firemní průkaz stejně jako učni Střední odborné školy TŽ.

Kolotoče zůstanou na spodním parkovišti u městské haly STaRS a nebudou zahrnuty do programu Hutnického dne se vstupným.

Podrobné informace budou od dnešního večera k dispozici na webu Hutnického dne www.hutnickyden.cz

Bc. Petra Jurásková
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Juraskova@trz.cz