<< zpět

Huť otevře brány školákům a jejich rodičům

Exkurze pro širokou veřejnost se v třinecké hutní firmě běžně nepořádají.„Je to výjimečná příležitost pro žáky základních škol, kteří jsou na prahu rozhodnutí, jakým směrem se budou dál ubírat. Prohlídka našich provozů jim přiblíží nabídku pracovních příležitostí,“ podotýká Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy.

Pro zájemce je připravena například prohlídka vysokých pecí, kyslíkové konvertorové ocelárny, zařízení plynulého odlévání oceli, válcovny drátu, či loupací a zušlechťovací linky. Věnovat se jim budou zkušení technologové jednotlivých pracovišť, kteří rádi odpovědí i na případné dotazy. Hovořit budou také o ekologických opatřeních na provozech a modernizaci technologií.

Den otevřených dveří pro žáky devátých tříd se v Třineckých železárnách uskuteční ve čtvrtek 18. ledna. Zájemci se však musí předem přihlásit do pondělí 15. ledna. A to buď telefonicky na čísle 558 532 188 nebo prostřednictvím emailu dana.holubcova@trz.cz. Obvykle mají o prohlídku zájem chlapci i dívky, v loňském roce se do firmy v rámci dne otevřených dveří přišli podívat jak otcové, tak několik maminek.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Juraskova@trz.cz