Tiskové zprávy

O zlepšení životního prostředí usilují ministerstvo i železárny společně

09.03.2018

Šestnáct konkrétních aktivit v řádech milionů korun nad rámec stanovených zákonných požadavků. Mezi nimi pořádání ozdravných pobytů pro děti, úklid komunikací ve městě a investice do výsadby i péče o zeleň. To jsou závazky třinecké hutě, které v loňském roce splnily dle společné Dobrovolné dohody uzavřené s Ministerstvem životního prostředí na roky 2014 až 2017.

více >>

Investice v třinecké huti směřují zejména ke zvyšování přidané hodnoty ocelových produktů

01.03.2018

Spuštění provozu nových žíhacích pecí, stavba další loupací a zušlechťovací linky, instalace dalších brusek sochorů i dokončení přestavby jednoho licího proudu kvůli šesti set milimetrovému průměru kontislitků. To jsou jen čtyři z desítek investičních akcí plánovaných v letošním roce v Třineckých železárnách. Jejich celková hodnota přesáhne 2,5 miliardy korun.

více >>

Třinecké železárny rozšiřují aktivity do segmentu větrné energetiky

13.02.2018

Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet.

více >>

Žáci devátých tříd předvedli svůj um, aneb soutěž Univerzální machr zná vítěze

30.01.2018

Instalatérství, obrábění i technické dovednosti předvedli žáci v soutěži Univerzální machr. Vytvořili funkční jeřáby, dopravník na třídění žlutých a červených kostek, válcovnu z lega, hydraulický jeřáb z lepenky. Další týmy na čas tvořili prostorový 3D osmiúhelník z trubek nebo prokázali své dovednosti na soustruhu pro začátečníky.

více >>

Šílenec i génius Salvador Dalí ovládnul výstavní síně muzea

22.01.2018

Výstava nazvaná Zrození tekuté touhy o nejkontroverznějším představiteli světového surrealismu Salvadoru Dalím čeká na návštěvníky Muzea Třineckých železáren a města Třince od pátku 26. ledna. Představí přes 80 velkoformátových grafik, které prezentují nejčastější motivy tvorby významného umělce a další výběr z jeho díla.

více >>

ŽDB Drátovna zmodernizovala výrobu za stovky milionů korun

17.01.2018

ŽDB Drátovna v Bohumíně dokončila první část modernizace provozu tažírny nepatentovaného drátu. Dceřiná společnost Třineckých železáren kvůli zajištění dalšího rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti firmy před dvěma roky nastartovala projekt modernizace v celkové hodnotě téměř půl miliardy korun. V první ze dvou etap nyní proinvestovala částku přesahující 250 milionů korun.

více >>

Huť otevře brány školákům a jejich rodičům

09.01.2018

Nepřeberné množství uplatnění v nejrůznějších profesích technického zaměření nabízí hutní firma s téměř 180letou tradicí Třinecké železárny. Každoročně pro žáky devátých tříd a jejich rodiče otevírá hlavní bránu a zve je na ojedinělou prohlídku vybraných provozů.

více >>

Kapela Tichá dohoda natáčela klip na válcovně

21.12.2017

„Kdo se tu nenarodil nebo tu nežil pár let, ten nikdy nepochopí to město ocelový.“ Zpívá se v první sloce písničky nového alba Hlasitá revoluce hudební skupiny Tichá dohoda. Autor hudby a textu Dan Šustr v ní s trochou nostalgie vzpomíná na staré časy v jeho rodném městě.

více >>

Třinecké železárny podporují děti v zájmu o šachy

20.12.2017

Výuku šachu na základních školách se ještě v letošním roce rozhodly podpořit Třinecké železárny. Zakoupily 110 šachových souprav a rozdělí je do 16 základních škol, které se zapojily do výuky této královské hry.

více >>

Na rekonstruované válcovně začaly teplé zkoušky

03.11.2017

Dnes dopoledne projel první nahřátý ocelový blok modernizovanou válcovnou Třineckých železáren (TŽ). Začaly takzvané teplé zkoušky, které mají prověřit, jestli nově instalovaná technologie funguje správně.

více >>