Tiskové zprávy

Třinecké železárny chystají protihluková opatření za miliony korun

11.07.2018

Ekologické investice do odprášení přinesly pozitivní efekt ve významném snížení prachu v ovzduší, negativní ve zvýšení hlučnosti provozu. Už za několik týdnů huť začne se stavbou protihlukových opatření na několika místech fabriky za 9 milionů korun. Ty by měly decibely i tónové složky nepříjemných zvuků snížit.

více >>

Třinecká huť hospodařila se ziskem přesahujícím miliardu

28.06.2018

Třinecké železárny (TŽ) v roce 2017 za prodej výrobků a polotovarů utržily 35,859 miliardy korun. Bylo to o 3,64 miliardy korun více, než v roce 2016. Valná hromada dnes uzavřela hospodaření společnosti se ziskem 1,424 miliardy korun, což představuje mírný pokles ve srovnání s rokem 2016 i přes vyšší objem tržeb.

více >>

Výstava vynálezů láká zábavným programem nejen pro děti

14.06.2018

Ukázky tvorby virtuální reality ve výuce, sestavení auta na vodíkový pohon nebo model kotle, který na bázi fluidního spalování vyrábí pražený popkorn. I tak se dá učit na základních, středních či vysokých školách. Přesvědčí o tom doprovodný program mezinárodní výstavy vynálezů Invent Arena 2018.

více >>

Muzeální léto ovládnou zbojnické legendy

07.06.2018

Ej Ondráš, Ondráš, dobře sobě rozvaž, kerú cestú ít máš? Zpívá Tomáš Kočko v písničce o nejproslulejším beskydském zbojníkovi. A možná ji na vlastní uši uslyší i návštěvníci Muzeálního léta v pátek 15. června u Muzea Třineckých železáren a města Třince během loutkového představení.

více >>

Nechte plyšáky konat dobro a přineste je do železáren

24.05.2018

Sběr plyšových hraček pro dobročinné účely odstartují ve středu 23. května Třinecké železárny. Vyzývají zaměstnance i širokou veřejnost, aby přinesli již nepotřebné plyšové hračky do sběrné nádoby na hlavní bráně Třineckých železáren v Třinci. Sběr probíhá také v Tažírně oceli ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

více >>

Světová výstava vynálezů představí technické novinky i poutavý program pro veřejnost

04.05.2018

Novinky ze světa vědy i techniky představí druhý ročník mezinárodní výstavy Invent Arena 2018. Werk Arena se v Třinci promění ve výstavní prostor inovací od středy 20. do pátku 22. června

více >>

Děti i školáci se zabaví řemeslnými činnostmi

30.04.2018

Po sedmé prověří řemeslné dovednosti u školáků základních i studentů středních škol Mezinárodní řemeslné hry. Letos se podruhé také připojí děti z mateřinek, i pro ně si pořadatelé připravili několik jednoduchých úkolů. Hry pořádá tradičně Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ), a to už příští týden ve středu 9. a čtvrtek 10. května v prostorách školy.

více >>

Ostravská válcovna ukáže návštěvníkům, jak se vyrábí trubky

25.04.2018

Jeden z provozů Třineckých železáren, ostravská Válcovna trub, otevře své brány veřejnosti. V úterý 1. května připravilo vedení závodu Den otevřených dveří nejen pro své pracovníky, jejich rodinné příslušníky, ale i širokou veřejnost. Ti mají jedinečnou příležitost na vlastní oči vidět produkci specifickou malých i větších trubek. Den otevřených dveří se uskuteční od 8 do 12 hodin v ostravské části Vítkovice.

více >>

Dohoda pomáhá ke zlepšení ovzduší v regionu

24.04.2018

Tisková zpráva Kanceláře hejtmana Moravskoslezského kraje:

více >>

Domečky pro hmyzí opylovače i omalovánky dostane sedm školek v regionu

17.04.2018

Třinecké železárny v letošním roce pomáhají opylovačům. Do sedmi školek regionu darují hmyzí domky, díky nimž se daří zabydlování včelek samotářek či čmeláků. Výroby se ujali žáci Střední odborné školy Třineckých železáren.

více >>