Tiskové zprávy

Huť otevře brány školákům a jejich rodičům

09.01.2018

Nepřeberné množství uplatnění v nejrůznějších profesích technického zaměření nabízí hutní firma s téměř 180letou tradicí Třinecké železárny. Každoročně pro žáky devátých tříd a jejich rodiče otevírá hlavní bránu a zve je na ojedinělou prohlídku vybraných provozů.

více >>

Kapela Tichá dohoda natáčela klip na válcovně

21.12.2017

„Kdo se tu nenarodil nebo tu nežil pár let, ten nikdy nepochopí to město ocelový.“ Zpívá se v první sloce písničky nového alba Hlasitá revoluce hudební skupiny Tichá dohoda. Autor hudby a textu Dan Šustr v ní s trochou nostalgie vzpomíná na staré časy v jeho rodném městě.

více >>

Třinecké železárny podporují děti v zájmu o šachy

20.12.2017

Výuku šachu na základních školách se ještě v letošním roce rozhodly podpořit Třinecké železárny. Zakoupily 110 šachových souprav a rozdělí je do 16 základních škol, které se zapojily do výuky této královské hry.

více >>

Na rekonstruované válcovně začaly teplé zkoušky

03.11.2017

Dnes dopoledne projel první nahřátý ocelový blok modernizovanou válcovnou Třineckých železáren (TŽ). Začaly takzvané teplé zkoušky, které mají prověřit, jestli nově instalovaná technologie funguje správně.

více >>

Studenti začínají s výukou ovládání a programování robotů

30.10.2017

Novou dílnu robotiky a automatizace otevírá Střední odborná škola Třineckých železáren. Dnes ji do rukou žáků slavnostně předali zástupci zřizovatele – Třineckých železáren a dodavatelské firmy ABB. Studenti školy se napříč obory budou seznamovat s automatizačními procesy, které do firem vstupují díky průmyslovým robotům.

více >>

Třinecké železárny uspořádaly setkání pro své jubilanty ve věku 90 a 95 let

25.10.2017

Narodili se v roce 1922 a 1927, desítky let odpracovali v Třineckých železárnách, s nimiž spojili kus svého života. Dnes dopoledne se 13 babiček a dědečků sešlo, aby společně zavzpomínali na léta strávená ve fabrice.

více >>

Soutěž prověří řemeslnou zdatnost. Žáci tvoří válcovnu, jeřáb, soustruží či skládají trubky

11.10.2017

Tři soutěže v řemeslném umu dnes pro žáky devátých tříd základních škol vyhlásili představitelé tří firem. Firma Hamrozi v instalatérství, Strojírny a stavby v obrábění a Třinecké železárny v technických dovednostech. Soutěž nazvanou Univerzální machr 2017, která má prověřit řemeslnou zdatnost deváťáků, odstartovali zástupci tří společností dnes dopoledne na Trhu vzdělávání a uplatnění.

více >>

Tažírna oceli plánuje do tří let zvýšit kapacitu výroby o 20 procent

04.10.2017

Výstavbu nové haly, technologií i a rozšíření stávající kapacity výroby o 17 tisíc tun plánuje provoz Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě na Uherskohradišťsku. Důvodem je rostoucí poptávka po tažené oceli, která nachází uplatnění především v automobilovém průmyslu, ale také ve strojírenství, výrobě šroubů, nábytku a závitových tyčí.

více >>

Jak se válcuje ušlechtilá ocel, předvedou návštěvníkům v Kladně

22.09.2017

Jedinečnou příležitost podívat se do prostor výrobního závodu Sochorové válcovny Kladno na Dříni bude mít široká veřejnost ve čtvrtek 28. října. Vedení závodu pořádá Den otevřených dveří. Tradičně tak mohou prohlídku válcovny absolvovat rodiny zaměstnanců, ale také zájemci z Kladna a okolí.

více >>

Dobrovolníci z železáren pomohli v neziskových organizacích

15.09.2017

Na kolenou uprostřed živého plotu, na štaflích se štětcem v ruce, s hadrem a kbelíkem. Tak se dnes dopoledne dali potkat zaměstnanci Třineckých železáren. Alespoň ti, kteří se tradičně zapojili do firemního Dobrovolnického dne. Huť jej organizuje jednou ročně v regionech, kde působí mateřská i dceřiné firmy.

více >>