Uhlíková neutralita aktivity

Dobrovolníci sázeli stromy v horách i v areálu Třineckých železáren

18.11.2022

Po téměř hodinovém výšlapu z Tyry v pátek 21. října zaměstnanci Třineckých železáren zasadili pod Kalužným dva tisíce stromů. V nelehkém terénu jim pomáhali zástupci ČSOP Salamandr a studenti gymnázií. Činili se i studenti Střední odborné školy TŽ, kteří se dopoledne pustili do výsadby stromů na okraji rekultivované skládky Neboranka. Sadili asi dvoumetrové slivoně a jabloně.

více >>

Transformace huti začne výstavbou nové technologie

09.06.2022

Třinecké železárny letos startují realizaci konkrétních projektů pro snížení emisí CO2 do ovzduší. Jejich objem podle propočtů klesne do roku 2030 o více než polovinu. Integrovaný transformační projekt Green Werk se dotkne energetiky, výrobkového portfolia i výrobních procesů prvovýroby.

více >>

Železárny loni recyklovaly přes milion tun materiálu

24.03.2022

Maximální možné využití vedlejších produktů hutní výroby recyklací. O to už několik let usilují Třinecké železárny. Využití strusky a hutních plynů přináší také významné úspory CO2. Naplňuje tak aktuálně prosazované podmínky udržitelné výroby.

více >>

Huť půjčí zaměstnancům na ekologické vytápění i fotovoltaiku

10.02.2022

Bezúročné půjčky na pořízení bydlení nebo jeho rekonstrukci až do výše 300 000 korun mohou získat zaměstnanci Třineckých železáren. Firma letos možnosti rozšířila také o půjčku na pořízení ekologického vytápění či solární systémy.

více >>

Investice půjdou do modernizace i úspory energií

31.01.2022

Třinecké železárny letos plánují proinvestovat 1,6 miliardy korun. Dalších bezmála 70 milionů směřují do ekologických projektů. Největší modernizační projekty s využitím nových technologií přinesou zvýšení přidané hodnoty výrobků třinecké huti.

více >>

Investice do kontinuálního lití oceli zvýší kapacitu výroby pro větrnou energetiku

25.10.2021

Významným mezníkem v historii hutě je dokončení investice na zařízení plynulého odlévání v Třineckých železárnách. Po modernizaci nyní na všech pěti licích proudech mohou třinečtí odlévat polotovary průměru 600 milimetrů. Doposud to bylo možné pouze na dvou licích proudech.

více >>

Směnu vyměnili za výsadbu stromů a pomoc v neziskovkách

22.10.2021

Stovky nových stromů zasadili během dnešního dopoledne zaměstnanci Třineckých železáren v lesích nedaleko Třince v části zvané Tyra. Do obnovy lesů se vrhli spolu se studenty třineckého gymnázia a Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ).

více >>

Zaměstnanci železáren najezdili do práce přes 11 000 kilometrů

17.06.2021

Zaměstnanci Třineckých železáren a dceřiných společností v areálu se pohybu nebojí. Zapojili se do letošní celonárodní výzvy Na kole do práce a najezdili dohromady neuvěřitelných 11 594 kilometrů.

více >>

Díky daru Třineckých železáren už rostou nové stromy

14.05.2021

Více než tisícovka nových buků a více než pět set mladých jedlí roste od loňského podzimu na svazích Smrčiny v samém konci údolí Tyry v Třinci. Nový les zde vysadili lidé z neziskové organizace ČSOP Salamandr díky finančnímu daru Třineckých železáren.

více >>

ŽELEZÁRNY SMĚŘUJÍ KE SNÍŽENÍ EMISÍ SKLENÍKOVÝCH PLYNŮ O POLOVINU DO ROKU 2030

27.04.2021

Rekonstrukce jedné ze dvou vysokých pecí a modernizace posledního ze tří ohřívačů větrů. To jsou dvě nejvýznamnější akce letošního roku, které v Třineckých železárnách (TŽ) povedou ke snížení energetické náročnosti provozu. Spolu s nákupem energie z obnovitelných zdrojů pro chod veškerých administrativních budov to bude znamenat snížení objemu emisí oxidu uhličitého.

více >>