Uhlíková neutralita aktivity

Dobrovolná dohoda kraje s Třineckými železárnami je splněna

23.03.2023

Třinecké železárny se v červnu 2022 zavázaly k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Moravskoslezský kraj i Třinecké železárny své závazky splnily, vyplynulo to ze zpětného hodnocení.

více >>

Investice do snížení energetické náročnosti a zlepšení kvality

10.03.2023

Investice přesahující jednu miliardu korun chystají pro letošní rok Třinecké železárny. Směřovat budou do zlepšení vlastností produktů, ekologie i zvýšení míry recyklace hutních plynů.

více >>

Sazebny vysokých pecí už nebudou prášit

10.03.2023

Méně prachu uniká do ovzduší ze sazebny vysoké pece číslo 4 v Třineckých železárnách. Firma zde dokončila ekologickou investici, která ji vybavila technologií odprášení včetně nové filtrační stanice. Investice proběhne i na vysoké peci číslo 6.

více >>

Huť spouští do sítě první dvě fotovoltaické elektrárny

10.12.2022

Třinecké železárny spolu s dceřinou společností Energetika Třinec budou od prosince vyrábět elektrickou energii ze slunce ve dvou fotovoltaických elektrárnách.

více >>

Dobrovolníci sázeli stromy v horách i v areálu Třineckých železáren

18.11.2022

Po téměř hodinovém výšlapu z Tyry v pátek 21. října zaměstnanci Třineckých železáren zasadili pod Kalužným dva tisíce stromů. V nelehkém terénu jim pomáhali zástupci ČSOP Salamandr a studenti gymnázií. Činili se i studenti Střední odborné školy TŽ, kteří se dopoledne pustili do výsadby stromů na okraji rekultivované skládky Neboranka. Sadili asi dvoumetrové slivoně a jabloně.

více >>

Transformace huti začne výstavbou nové technologie

09.06.2022

Třinecké železárny letos startují realizaci konkrétních projektů pro snížení emisí CO2 do ovzduší. Jejich objem podle propočtů klesne do roku 2030 o více než polovinu. Integrovaný transformační projekt Green Werk se dotkne energetiky, výrobkového portfolia i výrobních procesů prvovýroby.

více >>

Železárny loni recyklovaly přes milion tun materiálu

24.03.2022

Maximální možné využití vedlejších produktů hutní výroby recyklací. O to už několik let usilují Třinecké železárny. Využití strusky a hutních plynů přináší také významné úspory CO2. Naplňuje tak aktuálně prosazované podmínky udržitelné výroby.

více >>

Huť půjčí zaměstnancům na ekologické vytápění i fotovoltaiku

10.02.2022

Bezúročné půjčky na pořízení bydlení nebo jeho rekonstrukci až do výše 300 000 korun mohou získat zaměstnanci Třineckých železáren. Firma letos možnosti rozšířila také o půjčku na pořízení ekologického vytápění či solární systémy.

více >>

Investice půjdou do modernizace i úspory energií

31.01.2022

Třinecké železárny letos plánují proinvestovat 1,6 miliardy korun. Dalších bezmála 70 milionů směřují do ekologických projektů. Největší modernizační projekty s využitím nových technologií přinesou zvýšení přidané hodnoty výrobků třinecké huti.

více >>

Investice do kontinuálního lití oceli zvýší kapacitu výroby pro větrnou energetiku

25.10.2021

Významným mezníkem v historii hutě je dokončení investice na zařízení plynulého odlévání v Třineckých železárnách. Po modernizaci nyní na všech pěti licích proudech mohou třinečtí odlévat polotovary průměru 600 milimetrů. Doposud to bylo možné pouze na dvou licích proudech.

více >>