<< zpět

Královna ocel

Královna Ocel je každoroční podnikový rituál, při kterém oceňujeme naše nejlepší zaměstnance. Tradiční akce Třineckých železáren se letos přehoupla do svého jubilejního dvacátého výročí. Ceremoniál se nesl v duchu vzpomínek na uplynulé ročníky, připomněl moderátorské výkony, hudební vystoupení i stovky oceněných za celou dvacetiletou historii. Tradičně pak Královnu Ocel převzali zástupci provozů a firem za dosažené úspěchy v následujících kategoriích.

Osobnost roku 2017

Osobností roku 2017 se stal Dušan Vápeník, který převzal sošku Královny ocel z rukou předsedy představenstva Třineckých železáren Jana Czudka. Ocenění získal za profesionální přístup, jimž významně pomohl ke zdárnému průběhu rekonstrukce a modernizace blokovny a sochorové válcovací stolice ve Válcovně předválků a hrubých profilů.

Osobnost roku 2017

 

Událost roku 2017

Událostí roku 2017 byla vyhlášena modernizace a rekonstrukce blokovny a sochorové stolice v Třineckých železárnách. Královnu ocel z rukou místopředsedy dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Evžena Balka převzali zástupci realizačního týmu David Nieslanik, Mariusz Hlisnikowski a Marek Schwarz.

Údalost roku 2017

 

Čin roku 2017

Královnu Ocel v kategorii Čin roku předal Jaroslavu Wawrzaczovi výrobní ředitel Třineckých železáren Česlav Marek. Pan Jaroslav Wawrzacz zachránil pracovníka firmy Výšky a hloubky, zasypaného sesuvem uhlí při čištění druhového zásobníku.

Čin roku 2017

 

Úspěch za branou 2017

O Úspěch za branou se postarali studenti Střední odborné školy Třineckých železáren Michal Marci, Marek Tyrlík, Mario Glompek a Filip Rusnok, kteří vybojovali pod vedením Bohuslava Cyhana ve vytrvalostním závodě dálkově ovládaných modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem 1. místo v České republice, v mezinárodním kole pak skončili druzí. Spolu s ředitelem školy Alešem Adamusem sošku Královny Ocel a gratulace převzali z rukou místopředsedy dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Jána Modera.

Úspěch za branou 2017

 

Nejdynamičtěji se rozvíjející společnost 2017

Předseda představenstva Strojíren a staveb Třinec Miroslav Kovářík převzal z rukou finanční ředitelky Třineckých železáren Radomíry Pekárkové Královnu Ocel pro nejdynamičtěji se rozvíjející společnost.

Nejdynamičtěji se rozvíjející společnost 2017

 

Bezpečnost a ochrana zdraví 2017

Vítězem v soutěži o nejlepší dceřinou společnost v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZ) za rok 2017 se stala společnost Strojírny a stavby Třinec, a.s. pod vedením předsedy představenstva Miroslava Kováříka. Ocenění předávali Ivo Žižka, člen představenstva Třineckých železáren a Marcel Pielesz, člen dozorčí rady Třineckých železáren a předseda odborové organizace ZO OS KOVO TŽ.

Bezpečnost a ochrana zdraví 2017

 

Bezpečnost a ochrana zdraví 2017

Absolutním vítězem v soutěži o nejlepší provoz v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZ) za rok 2017 se stal provoz Válcovna předválků a hrubých profilů. Sošku Královny Ocel převzal vedoucí vítězného provozu David Nieslanik z rukou člena představenstva Třineckých železáren Ivo Žižky a předsedy odborové organizace ZO OS KOVO TŽ Marcela Pielesze.

Bezpečnost a ochrana zdraví 2017 - nejlepší provoz

 

Sportovec roku 2017

Sportovcem roku 2017 se stal moderní pětibojař Marek Grycz. Sošku Královny Ocel mu předal místopředseda dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Ján Moder.

Sportovec roku 2017

 

Mladý sportovec roku 2017

Mladým sportovcem roku 2017 byl vyhlášen další moderní pětibojař Filip Jančík. Královnu Ocel za něj převzal jeho otec z rukou předsedy představenstva Moravia Steel Petra Popeláře.

Mladý sportovec roku 2017

 

Sportovní kolektiv roku 2017

Sportovním kolektivem roku se stal A tým HC Oceláři Třinec. Za celý mančaft přišli Královnu Ocel převzít sportovní ředitel klubu Jan Peterek a útočník Martin Růžička. Královnu ocel převzali z rukou místopředsedy dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Evžena Balka.

Sportovní kolektiv roku 2017

 

Galavečer nebyl jen o vyznamenaných. Ceremoniál předávání ocenění nejlepším zaměstnancům společností ve skupině Třinecké železárny - Moravia Steel protkalo hudební vystoupení významných umělců. Slavnostní tečkou za oceněním zaměstnanců byla premiéra pohádkového příběhu s živou hudbou a vzdušnou akrobacií Sněhurka na ledě. V hlavních rolích na ledě vystoupili krasobruslaři Ivana Buzková a Tomáš Verner.