<< zpět

Královna ocel

Královna Ocel je každoroční podnikový rituál, při kterém oceňujeme naše nejlepší zaměstnance. Ocenění dvaašedesáti zaměstnanců za jejich práci a ohlédnutí za nejvýznamnějšími událostmi roku 2020 přinesla letošní Královna Ocel.

Trefné propojení pracovních aktivit se sportovními výkony nenechalo diváky v divadelním sále třineckého kulturního domu Trisia ani na chvíli chladnými. V celovečerním formátu za účasti rodinných příslušníků se akce uskutečnila po roční pauze. Loni se z důvodu nepříznivé epidemické situace konala v komorním stylu.

Je mi nesmírnou ctí, že se opět můžeme setkat. Máme za sebou nelehký rok, ale těžká doba generuje silné a úspěšné jednotlivce, proto věřím, že ti z vás, kteří za chvíli převezmou ocenění, budou naší fabrice přinášet další úspěchy,“ řekl Jan Czudek, generální ředitel Třineckých železáren.

Všem oceněným zaměstnancům skupiny Moravia Steel – Třinecké železárny děkuji nejenom za uplynulý rok, za něž získávají ocenění, ale za jejich mnohaletou práci. Všem ostatním oceněným gratuluji k jejich úspěchům,“ řekl během letošní Královny Ocel Petr Popelář, předseda představenstva společnosti Moravia Steel. Během galavečera se oceňovalo v devíti kategoriích.

ZAMĚSTNANEC ROKU

V první kategorii ocenilo vedení skupiny TŽ – MS 61 nejlepších zaměstnanců napříč provozy i dceřinými společnostmi.

Ocenění zaměstnanci roku 2020 ve skupině TŽ – MS

OSOBNOST ROKU

Soškou Královny Ocel 2020 v kategorii Osobnost roku se může pochlubit Bohdan Kožusznik, který se věnuje oblasti financování a významně se podílí na akvizičních aktivitách. Oceněný Bohdan Kožusznik je také místopředsedou dozorčí rady FK Fotbal Třinec.

Osobnost roku 2020 – Bohdan Kožusznik

PROJEKT ROKU

Projektem roku Královny Ocel 2020 se stala modernizace provozu Tažírna oceli ve Starém Městě, díky které došlo k rozšíření výrobních kapacit.

Projekt roku – modernizace provozu Tažírna oceli ve Starém Městě

ČIN ROKU

V kategorii Čin roku získal ocenění Královna Ocel Hasičský záchranný sbor TŽ a zaměstnanci provozu Zabezpečení údržeb, kteří předvedli mimořádné nasazení v protiepidemických opatřeních. V souvislosti s pandemií nemoci covid19 se od března 2020 v areálu TŽ dezinfikovaly prostory o celkovém rozsahu téměř 337 tisíc metrů kubických.

Čin roku – mimořádné nasazení v protiepidemických opatřeních

NEJLEPŠÍ V BEZPEČNOSTI PRÁCE

Ocenění v oblasti BOZ mezi dceřinými společnostmi skupiny TŽMS získala Energetika Třinec. Petr Matuszek, ředitel společnosti si tak právem odnesl sošku Královny Ocel, čímž zopakoval úspěch z předešlého ročníku.

Cenu v této kategorii obhájil také provoz Válcovna předvalků a hrubých profilů TŽ. Loni měl v tabulce úrazovosti nulu, za poslední tři roky to byly pouze dva pracovní úrazy.

Nejlepší dceřiná společnost v bezpečnosti práce – Energetika Třinec, a.s.

ÚSPĚCH ZA BRANOU

Třinecké železárny v reakci na požadavek Kanadských drah upravily technologii ochlazování a dosáhly vyšší tvrdosti kolejnic, jak na pojezdové ploše, tak i po celém průřezu hlavy. Tyto kolejnice jsou nyní zabudovány na zkušebním úseku tratě a po roce užívání budou vyhodnoceny výsledky. Na jejich základě mohou být následně realizovány dodávky kolejnic Kanadským drahám přímo pro jejich železniční tratě. Právě tato zkušební dodávka tepelně zpracovaných kolejnic pro Kanadské dráhy po právu získala Královnu Ocel v kategorii Úspěch za branou.

Úspěch za branou – dosažení vyšší tvrdosti kolejnic

MLADÝ SPORTOVEC

Mezi třemi nominovanými sportovkyněmi triumfovala golfistka Denisa Vodičková, za kterou cenu převzala její maminka Denisa Vodičková starší. Sošku Královny talentovaná hráčka Beskydského golfového klubu získala za celkem 6 loňských českých titulů. Bronz pak přivezla z ME do 16 let. Česká golfová federace ji zároveň vyhlásila Nejlepší amatérkou roku. Denisa se ceremoniálu nemohla zúčastnit, jelikož byla nominována do týmu Evropy na Junior Solheim Cup, na němž se pravidelně utkává s juniorským týmem USA.

Mladý sportovec roku – golfistka Denisa Vodičková, ocenění přebírá její maminka

SPORTOVEC ROKU

Vítězné vavříny v kategorii Sportovec roku získal žokej Adam Ćmiel, který měl vztah ke koňům již od útlého dětství, jeho děda měl totiž tažného koně.

Touha stát se žokejem jej přivedla jako kluka do jezdeckého klubu v Jablunkově – Vojtěchově. Již několik let jako velmi perspektivní žokej trénuje v klubu ve Velkých Karlovicích. Loni si splnil životní sen – úspěšně debutoval v hlavním dostihovém závodu na Velké pardubické a s koněm Bugsie Malone doběhl na desátém místě.

Sportovec roku – žokej Adam Ćmiel

SPORTOVNÍ KOLEKTIV

Oddíl vzpírání TJ TŽ Třinec a A tým HC Oceláři Třinec. To jsou vítězové sportovní kategorie v kolektivech.

Za vzpěrače si sošku s diplomem převzali trenér Jan Cymorek, Jakub Gorný a Matyáš Čmiel. Prvenství jim náleží po právu, poprvé v historii třineckého oddílu vzpírání se totiž stalo, že hned čtyři jeho závodníci získali během jednoho mistrovství České republiky titul. O jedinečný moment se v kategorii do 17 let postaraly Barbara Švaňová, Radka a Klára Klabalovy a také Matyáš Čmiel. Mládežnický úspěch pak na Mistrovství ČR mužů podtrhnul ziskem páté trofeje Jakub Gorný.

Čáru přes rozpočet v této kategorii nám udělalo áčko Ocelářů. Nominace jsme totiž uzavřeli koncem roku a jim se podařilo obhájit titul, proto i oni dnes získávají Královnu Ocel,“ řekl s úsměvem Jan Czudek, generální ředitel TŽ.

Hokejoví Oceláři získali v uplynulé sezóně svůj třetí titul a v historické tabulce české extraligy, hrané od roku 1993, jim patří třetí místo spolu s Pardubicemi. Lepší už je pouze Sparta se 4 čtyřmi tituly a Vsetín s šesti. Třinečtí dominovali také v individuálních cenách. Matěj Stránský se stal Hokejistou sezony a získal zároveň cenu pro Nejlepšího střelce. Dvě trofeje získal Petr Vrána za Nejlepšího hráče playoff a za Oddanost hokeji. Martin Genrát byl vyhlášen Nejlepším obráncem a Václav Varaďa Nejlepším trenérem. Cenu převzali Jan Peterek a Václav Varaďa.

Sportovní tým roku – Oddíl vzpírání TJ TŽ Třinec

Sportovní kolektiv roku – A tým Ocelářů Třinec za za získání již třetího titulu v hokejové Extralize