Firemní akce

Královna ocel

Královna Ocel je každoroční podnikový rituál, při kterém oceňujeme naše nejlepší zaměstnance. Deset žen a devětačtyřicet mužů si ocenění zasloužilo mimořádnými pracovními výkony na nejrůznějších pracovištích firem skupiny Třinecké železárny a Moravia Steel. Letošní již 21. ročník Královny Ocel se nesl v duchu oslav 180. výročí založení železáren v Třinci. Symbolicky tak byla otevřena Síň slávy a tradičně pak Královnu Ocel převzali zástupci provozů a firem za dosažené úspěchy v následujících kategoriích.

Síň slávy

Do Síně slávy byl uveden Ludwig Hohenneger, vrchní ředitel železáren Těšínské komory, talentovaný specialista, výborný organizátor báňského a hutního průmyslu a uznávaný geolog.

Síň slávy

Osobnost roku 2018

Osobností roku 2018 se stal Radim Raszka, který převzal sošku Královny ocel z rukou místopředsedy dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Evžena Balka. Ocenění získal za významný podíl na zavádění systému jakosti a certifikace v Třineckých železárnách. 

Osobnost roku 2018

Projekt roku 2018

Královnu Ocel v kategorii Projekt roku získala akvizice největšího českého výrobce ložiskových kroužků - firmy Brück AM Zámrsk. Ocenění z rukou Henryka Huczaly, druhého místopředsedy představenstva Třineckých železáren, převzali Jiří Kalinec, vedoucí odboru Strategie a marketing Třineckých železáren, a Pavel Straszak, jednatel společnosti Bohemia Rings.

Projekt roku 2018

Údalost roku 2018

Událostí roku se stalo Úspěšné odlití nového kruhového formátu předlitku o průměru 600 mm. Díky tomu může firma rozšířit portfolio svých výrobků zejména v oblasti energetického průmyslu. Královnu Ocel za tento počin převzali projektový manažer odboru Rozvoj a investice Třineckých železáren Jiří Baier a vedoucí zařízení plynulého odlévání oceli č. 1 Martin Lasota z rukou prvního místopředsedy představenstva Třineckých železáren Česlava Marka.

Údalost roku 2018

Úspěch za branou 2018

Úspěch za branou získal pohádkový muzikál Sněhurka na ledě. Ředitelka společnosti Trisia Stanislava Hauerová, krasobruslařka Ivana Buzková a řežisér muzikálu Jaroslav Moravčík převzali ocenění z rukou předsedy představenstva Třineckých železáren Jana Czudka. Úspěšný muzikál Sněhurka na ledě vyprodal 14 představení v 11 městech České republiky. Show, ve které tančí 68 krasobruslařů a akrobatů, zhlédlo v České republice více než 50 000 diváků.

Úspěch za branou 2018

Nejdynamičtěji se rozvíjející společnost 2018

Generální ředitel společnosti Řetězárna a.s Igor Lukáš převzal z rukou finanční ředitelky Třineckých železáren Radomíry Pekárkové Královnu Ocel pro nejdynamičtěji se rozvíjející společnost za významný loňský nárůst prodeje. Společnost Řetězárna a.s. se stala technologicky nejvyspělejší evropskou firmou ve výrobě řetězů.

Nejdynamičtěji se rozvíjející společnost 2018

Bezpečnost a ochrana zdraví 2018

Vítězem v soutěži o nejlepší dceřinou společnost v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZ) za rok 2018 se stala společnost ENERGETIKA TŘINEC, a.s. pod vedením předsedy představenstva Petra Matuszka. Ocenění předávali Ivo Žižka, člen představenstva Třineckých železáren a Marcel Pielesz, člen dozorčí rady Třineckých železáren a předseda odborové organizace ZO OS KOVO TŽ.

Bezpečnost a ochrana zdraví 2018

Bezpečnost a ochrana zdraví 2018

Absolutním vítězem v soutěži o nejlepší provoz v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZ) za rok 2018 se stal provoz Výroba železa a oceli. Sošku Královny Ocel převzal vedoucí vítězného provozu Milan Kotas z rukou člena představenstva Třineckých železáren Ivo Žižky a předsedy odborové organizace ZO OS KOVO TŽ Marcela Pielesze.

Bezpečnost a ochrana zdraví 2018 - nejlepší provoz

Sportovec roku 2018

Sportovcem roku 2018 se stal nejlepší střelec v extraligové historii třineckého hokejového klubu Jiří Polanský. Sošku Královny Ocel mu předala členka dozorčí rady Moravia Steel Mária Blašková.

Sportovec roku 2018

Mladý sportovec roku 2018

Mladým sportovcem roku 2018 byl vyhlášen člen juniorské fotbalové reprezentace Lukáš Cienciala. Královnu Ocel mu předal člen dozorčí rady Třineckých železáren Jozef Blaško.

Mladý sportovec roku 2018

Sportovní kolektiv roku 2018

Pro excelentní výsledky byla letos kategorie Sportovní kolektiv roku udělena třem týmům. Jedním z nich byl A-tým HC Oceláři Třinec, který ziskal již druhý titul Mistr hokejové extraligy. Místopředseda dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Ján Moder předal ocenění trenérovi Václavu Varaďovi a kapitánu Lukáši Krejíčkovi.

Sportovní kolektiv roku 2018

Sportovní kolektiv roku 2018

Také juniorský tým Ocelářů vyhrál letos titul mistrů v nejvyšší juniorské soutěži. Královnu Ocel tak z rukou místopředsedy dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Jána Modera převzali trenér Jiří Juřík a kapitán Jakub Adámek.

Sportovní kolektiv roku 2018

Sportovní kolektiv roku 2018

Neméně významných úspěchů dosáhl Beskydský golfový klub – tři tituly (muži a smíšená družstva do 14 a 16 let). Stříbro vybojovaly ženy i chlapci do 18 let. Hráči týmu Anna Záleská, Erik Palkovský a Vojtěch Wolny převzali titul rovněž z rukou místopředsedy dozorčích rad Třineckých železáren a Moravia Steel Jána Modera.

Sportovní kolektiv roku 2018

 

Galavečer nebyl jen o vyznamenaných. Ceremoniál předávání ocenění nejlepším zaměstnancům společností ve skupině Třinecké železárny - Moravia Steel protkalo vystoupení vokálního kvarteta Bohemia Voice, které celý program provázelo, i baletní vystoupení sólistů divadelních scén z Prahy a Plzně Johany Hájkové a Marka Lehotského. Vrcholem večera se stala multimediální show Vivaldianno Reloaded.