<< zpět

Sport

HC Oceláři Třinec

Český hokejový klub založený v roce 1929 patří již řadu let k české hokejové špičce. Do extraligy vstoupil v roce 1995 a od té doby se postupně propracoval do české hokejové elity. V sezóně 2018/2019 se stali HC Oceláři Třinec podruhé v klubové historii mistry České republiky.
 

Zlatá Tretra

58. ročník Zlaté Tretry se konal tradičně v červnu 2019 v Ostravě. Zlatá tretra je každoroční atletický mítink, který se již od roku 1961 koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Na mítinku byla překonána řada světových rekordů, například v roce 2007 zde etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie překonal světové rekordy v běhu na 20 kilometrů. Všechny hvězdy, včetně špičky české atletiky, přijíždí do Ostravy vždy ve výborné formě. Mezinárodní atletický závod v Ostravě tak přináší každoročně skvělou sportovní podívanou.

Beskydská laťka

28. ročník špičkového atletického meetingu Beskydská laťka se za účasti skokanské extratřídy konal v únoru 2020 v mutlifunkční Werk Areně. Nejzvučnější jméno Beskydské laťky dostálo své pověsti, vítězka Iryna Heraškčenková neměla v ženách konkurenci. Soutěž mužů vyhrál Tom Gale, který si v Třinci vytvořil nový osobní rekord.