Cesta k uhlíkové neutralitě

Vnímáme nebezpečí klimatické změny a její důsledky. Hodláme postupně redukovat naši uhlíkovou stopu a nadále zodpovědně přistupovat k ochraně životního prostředí.

Připravujeme integrovaný transformační projekt, který vychází z využívání energie z obnovitelných zdrojů, změny technologie výroby oceli a ekologizace prvovýroby. Stavíme na principech cirkulární ekonomiky a postupné změně portfolia směřujícího k produktům odvětví průmyslu, která se na snižování uhlíkové stopy podílí.

Aktivně přistupujeme k omezování skleníkových plynů masivní výsadbou stromů

40 000 stromů

Na pozemcích Třineckých železáren dnes pečujeme o 40 000 vzrostlých stromů.

1 000 stromů za rok

Každý rok spolu s našimi zaměstnanci vysadíme nejméně 1 000 nových stromů v okolních lesích.

787 702 m2

Spravujeme 787 702 m2 zalesněné plochy v našem vlastnictví.

Aktivní výsadbou stromů přírodě ulehčujeme od

0 kg CO2
Celkem vysázeno 0 stromů

  Naše aktivity

  uhlíková neutralita thumbnail

  Transformace huti začne výstavbou nové technologie

  Třinecké železárny letos startují realizaci konkrétních projektů pro snížení emisí CO2 do ovzduší. Jejich objem podle propočtů klesne do roku 2030 o více než polovinu. Integrovaný transformační projekt Green Werk se dotkne energetiky, výrobkového portfolia i výrobních procesů prvovýroby.

  uhlíková neutralita thumbnail

  Železárny loni recyklovaly přes milion tun materiálu

  Maximální možné využití vedlejších produktů hutní výroby recyklací. O to už několik let usilují Třinecké železárny. Využití strusky a hutních plynů přináší také významné úspory CO2. Naplňuje tak aktuálně prosazované podmínky udržitelné výroby.

  uhlíková neutralita thumbnail

  Huť půjčí zaměstnancům na ekologické vytápění i fotovoltaiku

  Bezúročné půjčky na pořízení bydlení nebo jeho rekonstrukci až do výše 300 000 korun mohou získat zaměstnanci Třineckých železáren. Firma letos možnosti rozšířila také o půjčku na pořízení ekologického vytápění či solární systémy.

  Další aktivity

  Dokumenty