Přeskočit na obsah

Volitelné benefity si zaměstnanci za loňský rok snad stihnou vybrat letos

Třinecké železárny poskytují svým zaměstnancům celou řadu benefitů, které mají podpořit jejich zdravý životní styl a odpočinek. Loni však jejich využití omezila opatření proti šíření pandemie.

„Splnili jsme všechna ustanovení podnikové kolektivní smlouvy, některá však zasáhla opatření. Například rehabilitačně rekondiční pobyty v lázeňských zařízeních se uskutečnily v menším rozsahu, než bylo plánováno,“ podotýká ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

Z plánovaných zhruba osmi set pracovníků stihlo lázeňský pobyt absolvovat jen pět set. Nejvíce z nich se zúčastnilo pobytů v Lázních Luhačovice, ostatní pak v lázních Alžbětiných v Karlových Varech a v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku.

Oblibě se těší zejména volitelné zaměstnanecké benefity, z nichž si zaměstnanci vybírají mezi rekondičními pobyty, příspěvkem do lázní, příspěvkem na nákup výrobků hutě, pobyty v rekreačních zařízeních firmy, příspěvkem na hokejové permanentky, využíváním vybraných sportovních zařízení či vitamíny.

„V loňském roce nejvíce zaměstnanců čerpalo náš volitelný benefit na rekreaci v tuzemsku a na využívání vybraných sportovišť. Nově jsme loni seznam v reakci na pandemii koronaviru rozšířili o možnost nákupu vitamínových přípravků,“ shrnul Ivo Žižka. Část benefitů si lidé podle něj vybírali formou voucherů na budoucí pobyt, anebo právě na nákup vitamínů.

Několik měsíců roku byla sportoviště včetně saun a bazénů uzavřena. Zaměstnancům tak zůstává část peněz z loňska v nabitých elektronických peněženkách. Jejich využití například sportovní zařízení Vitality prodlužuje do konce června. „Všichni doufáme, že se nám podaří poslat lidi do lázní a na rekreaci alespoň ve druhé polovině roku,“ uzavírá personální ředitel.

Bc. Petra Macková Jurásková
tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz

Bc. Petra Macková Jurásková
Tisková mluvčí firem ve skupině
Třinecké železárny – Moravia Steel
tel.: +420 558 535 841
mobil: +420 602 265 738
e-mail: Petra.Mackova@trz.cz