Tiskové zprávy

111 let staré kolejnice našli při bourání rodinného domu

10.12.2019

Neobvyklý dárek ke 180. výročí získají v předvánočním čase Třinecké železárny z rukou ředitele Železničního muzea moravskoslezského v Ostravě Vojtěcha Hermanna. Od soukromého dárce získal dvě třímetrové kolejnice z dob Těšínské komory, vyválcovanou už zřejmě na území Třince z roku 1908. Jednu na žádost dárce věnuje Třineckým železárnám.

více >>

180. výročí hutě uzavírá unikátní vyřezávaný betlém mapující historii Třince

09.12.2019

Ponořit se do historie města Třince neodmyslitelně spojenou se vznikem železáren v roce 1839 mohou návštěvníci muzea prostřednictvím Třineckého betlému. Je poprvé v komplexní podobě vystaven v Muzeu Třineckých železáren a města Třince a uzavírá výroční oslavy.

více >>

Moravia Steel přibírá do skupiny další kovárnu

04.12.2019

Strojírenskou firmu MSV Metal Studénka, a.s. spolu s její polskou dceřinou společností Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. kupuje akciová společnost Moravia Steel. K podpisu smlouvy mezi oběma stranami došlo minulý týden. Moravia Steel přebrala 100% balík akcií od investiční společnosti Jet Investment a.s. Vypořádání transakce ještě podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů.

více >>

Třinecká huť spouští do provozu nový ohřívač větru, plíce vysoké pece

29.11.2019

Slavnostním zapálením hořáku byl dnes ve čtvrtek 28. listopadu dopoledne zahájen proces vysušování nového ohřívače větru na vysoké peci číslo 6 v Třineckých železárnách (TŽ). Ohřívač větru typu Kalugin nahradil staré zařízení, které už bylo na hranici životnosti a nedosahovalo žádaných kritérií.

více >>

Litografie Pabla Picassa v třineckém muzeu

25.11.2019

Jedinečná kolekce stovky litografií Pabla Picassa ze soukromých sbírek tuzemských i zahraničních sběratelů potěší návštěvníky Muzea Třineckých železáren a města Třince. Výstava vznikla díky spolupráci s Galerií 1 České Budějovice. Otevře se ve středu 27. listopadu a potrvá do 26. ledna příštího roku.

více >>

V Třineckých železárnách vyvinuli těžký beton z vedlejších produktů hutní výroby

14.11.2019

Unikátní složení takzvaného těžkého betonu na bázi vedlejších produktů z hutního podniku vyvinuli v rámci aplikovaného výzkumu v Třineckých železárnách ve spolupráci s Hornicko-geologickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB TUO) a výzkumníkem Jiřím Šafratou.

více >>

Praktické ukázky pro návštěvníky předvedou sami studenti

13.11.2019

Seznámit se s bohatou nabídkou oborů technického zaměření Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ TŽ) mohou žáci základních škol se svými rodiči během Dnů otevřených dveří. První z nich proběhne už ve čtvrtek 14. listopadu od 8 do 17 hodin.

více >>

Zaměstnanci železáren pomohli s výsadbou stromů i v neziskových organizacích

25.10.2019

Odolnější a silnější. Takový by měl být nový les, který pomohli pětiletými jedlemi a buky osázet zaměstnanci Třineckých železáren na samém konci údolí Tyry v Třinci na svazích Smrčiny. Firma dnes v pátek 25. října pořádala už po osmé dobrovolnický den, během něhož zaměstnanci z vlastní vůle vymění směnu v huti za osm hodin společensky prospěšné práce.

více >>

Železárny opravují vysokou pec poprvé vylitím žáru odolným betonem

10.10.2019

Rozsáhlou opravou prochází v těchto dnech jedna ze dvou vysokých pecí Třineckých železáren. Počátkem října se pracovníci hutě spolu s dodavatelskou firmou z Belgie pustili do renovace odpichového otvoru vysoké pece číslo 4 v její spodní části tzv. nístěji, tedy v samotném srdci vysoké pece. Za rok v ní huť vyrobí přes jeden milion tun surového železa.

více >>

Zahrady několika škol a školek čekají na přezimování ježků

04.10.2019

V zahradách vybraných škol a školek na Třinecku jsou ode dneška připraveny speciální úkryty. Takzvané ježkovníky poskytují bezpečné místo k přezimování a také na vychování mláďat těchto drobných živočichů.

více >>