Tiskové zprávy

ŽDB Drátovna zahájila výstavbu nové žíhací pece pro výrobu šroubových drátů

06.08.2018

Výstavbu nové žíhací pece na výrobu šroubových drátů zahájila společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren. Investice do nové pece, která bude uvedena do plného provozu v prvním pololetí příštího roku, dosáhne 24 milionů korun. Jde o již třetí žíhací pec v provozu tažírny nepatentovaného drátu.

více >>

Brück AM se mění na Bohemia Rings

01.08.2018

Dnešním dnem se mění název společnosti Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji na BOHEMIA RINGS. Společnost se na konci března stala součástí skupiny Třinecké železárny a Moravia Steel. Jako třicátou dceřinou firmu je do svého výrobního řetězce připojily Třinecké železárny, což plně odpovídá strategii rozvoje společnosti. Huť tak nyní vstupuje do oboru větrné energetiky.

více >>

Huť získává celý podíl u výrobce žáruvzdorných materiálů

26.07.2018

Třinecké železárny s platností od 10. 8. 2018 navyšují vlastnický podíl ve společnosti Refrasil, s.r.o., který je jedním z nejvýznamnějších výrobců žáruvzdorných materiálů v České republice. Od dvou vlastníků odkoupí zbývajících 49 % hodnoty společnosti, čímž se stanou 100 % vlastníkem.

více >>

Třinecké železárny chystají protihluková opatření za miliony korun

11.07.2018

Ekologické investice do odprášení přinesly pozitivní efekt ve významném snížení prachu v ovzduší, negativní ve zvýšení hlučnosti provozu. Už za několik týdnů huť začne se stavbou protihlukových opatření na několika místech fabriky za 9 milionů korun. Ty by měly decibely i tónové složky nepříjemných zvuků snížit.

více >>

Třinecká huť hospodařila se ziskem přesahujícím miliardu

28.06.2018

Třinecké železárny (TŽ) v roce 2017 za prodej výrobků a polotovarů utržily 35,859 miliardy korun. Bylo to o 3,64 miliardy korun více, než v roce 2016. Valná hromada dnes uzavřela hospodaření společnosti se ziskem 1,424 miliardy korun, což představuje mírný pokles ve srovnání s rokem 2016 i přes vyšší objem tržeb.

více >>

Výstava vynálezů láká zábavným programem nejen pro děti

14.06.2018

Ukázky tvorby virtuální reality ve výuce, sestavení auta na vodíkový pohon nebo model kotle, který na bázi fluidního spalování vyrábí pražený popkorn. I tak se dá učit na základních, středních či vysokých školách. Přesvědčí o tom doprovodný program mezinárodní výstavy vynálezů Invent Arena 2018.

více >>

Muzeální léto ovládnou zbojnické legendy

07.06.2018

Ej Ondráš, Ondráš, dobře sobě rozvaž, kerú cestú ít máš? Zpívá Tomáš Kočko v písničce o nejproslulejším beskydském zbojníkovi. A možná ji na vlastní uši uslyší i návštěvníci Muzeálního léta v pátek 15. června u Muzea Třineckých železáren a města Třince během loutkového představení.

více >>

Nechte plyšáky konat dobro a přineste je do železáren

24.05.2018

Sběr plyšových hraček pro dobročinné účely odstartují ve středu 23. května Třinecké železárny. Vyzývají zaměstnance i širokou veřejnost, aby přinesli již nepotřebné plyšové hračky do sběrné nádoby na hlavní bráně Třineckých železáren v Třinci. Sběr probíhá také v Tažírně oceli ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

více >>

Světová výstava vynálezů představí technické novinky i poutavý program pro veřejnost

04.05.2018

Novinky ze světa vědy i techniky představí druhý ročník mezinárodní výstavy Invent Arena 2018. Werk Arena se v Třinci promění ve výstavní prostor inovací od středy 20. do pátku 22. června

více >>

Děti i školáci se zabaví řemeslnými činnostmi

30.04.2018

Po sedmé prověří řemeslné dovednosti u školáků základních i studentů středních škol Mezinárodní řemeslné hry. Letos se podruhé také připojí děti z mateřinek, i pro ně si pořadatelé připravili několik jednoduchých úkolů. Hry pořádá tradičně Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ), a to už příští týden ve středu 9. a čtvrtek 10. května v prostorách školy.

více >>