Vývoj událostí posledních únorových dní vyústil v ničím nepodložený útok na průmyslové firmy v České republice, který se začíná podobat honu na čarodějnice.
Číst dálNárůst zakázek pro zdravotnictví zaznamenává v posledních měsících firma ŽDB Drátovna z Bohumína. Dceřiná firma Třineckých železáren v době pandemie koronaviru část produkce směřuje do zdravotnického průmyslu. Především do výroby pružin do nemocničních postelí, zdravotnických ventilů či do výroby filtrů.
Číst dálZtvárnit tatínka, maminku či jiného člena rodiny na jeho pracovišti v areálu Třineckých železáren je úkolem dětí ve výtvarné soutěži nazvané „Tata robi ve werku 2021“. Vyhlašuje ji třinecká huť spolu se Základní uměleckou školou Třinec.
Číst dálPřed výzvami spojenými se snížením uhlíkové stopy při výrobě železa a oceli stojí v roce 2021 Třinecké železárny. Promítne se to do dalšího rozvoje firmy i do investičních plánů. Třinecká huť letos plánuje proinvestovat 1,6 miliardy korun. V roce 2020 investice dosáhly výše 1,4 miliardy korun.
Číst dálČtyři roky bude trvat modernizace Velkého Mannesmannu, klíčové výrobní tratě provozu Třineckých železáren v Ostravě, kde firma vyrábí trubky. Válcovna trub ji zahájí letos v září. Cílem investice za bezmála 25 milionů korun je především zvýšení kvality bezešvých trubek.
Číst dálČtyři a dvě betonové lavičky, každá o váze téměř tří tun, vyrobené z unikátního materiálu dnes s pomocí těžké techniky, dosedly na chodník u třinecké WERK ARENY a před budovu C v areálu VŠB-TUO. Jde o ukázku využití unikátního materiálu, těžkého betonového kompozitu.
Číst dálDodatek kolektivní smlouvy týkající se růstu mezd podepsalo v úterý 15. prosince vedení Třineckých železáren s představiteli základních organizací Odborového svazu KOVO Třineckých železáren. Obě strany se dohodly na růstu mezd v příštím roce od 1. ledna 2021.
Číst dálBezmála 50 000 tun oceli dodají Třinecké železárny každý rok cíleně do segmentu větrné energetiky. Jde o množství oceli potřebné pro výrobu 3 000 větrných elektráren. Díky jejich provozu dojde k úspoře emisí oxidu uhličitého o přibližně 12 milionů tun za rok.
Číst dálZvýšit bezpečnost práce, ušetřit provozu finance, zefektivnit pracovní proces, či zjednodušit si práci. I takové jsou motivy zaměstnanců, kteří se do zlepšovatelského hnutí hutě hlásí se svými návrhy. Loni se jich v Třineckých železárnách zavedlo 490.
Číst dálUnikátní složení takzvaného těžkého betonu na bázi vedlejších produktů z hutního podniku vyvinuli v rámci aplikovaného výzkumu v Třineckých železárnách ve spolupráci s Hornicko-geologickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB TU) a Jiřím Šafratou.
Číst dál