Přeskočit na obsah
Rozpalování zbytků taveniny v nístěji vysoké pece

Vysoká pec je po dvaadvaceti letech v rekonstrukci

Rekonstrukci primární hutní výrobní technologie zahájili před několika dny v Třineckých železárnách. Právě probíhá oprava a rekonstrukce jedné ze dvou vysokých pecí s označením VP6. Po 62 dnech, 19. října, ji vysokopecaři opět rozfoukají a začnou tavit surové železo.

Číst dál
Pietní akce – vzpomínka na nálet na václovnu trub

Uctili památku zemřelých při náletu na válcovnu

Představitelé Třineckých železáren, církví, místní samosprávy, spolků a Ostravského muzea v pátek společně uctili památku zemřelých při náletu na ostravskou Válcovnu trub v roce 1944. Dnes je válcovna provozem Třineckých železáren.

Číst dál
Rekultivovaná skládka s polem svazenky vratičolisté

V huti stáčeli první med z vlastních úlů

Sladkou odměnu si vysloužili v Třineckých železárnách. Před rokem tady v areálu a na rekultivované skládce instalovali tři včelí úly. První z nich už vydal první litry voňavého květového medu.

Číst dál

Novým ředitelem MSV Metal Studénka se stal Pavel Krajča

Společnost MSV Metal Studénka má od 1. července nového generálního ředitele a předsedu představenstva. Firmu se 120letou historií nyní vede Pavel Krajča, který dosud působil jako generální ředitel a předseda představenstva prostějovské společnosti Alper.

Číst dál

Hospodaření ovlivnilo zpomalení ekonomiky a pandemie

Jeden z nejnáročnějších v novodobé historii, takový byl rok 2020 pro třineckou huť. Provázelo jej ekonomické zpomalení, nejistoty na trhu s ocelí, a nakonec zasáhla celosvětová pandemie koronaviru, která znamenala zásadní změnu v organizaci práce a péči o zaměstnance. Přesto se firmě podařilo dosáhnout pozitivního výsledku hospodaření ve výši 469 milionů korun. Jde však o nejhorší výsledek za poslední dekádu.

Číst dál
nová linka v tažírně ve Starém Městě

Tažírna oceli spustila do provozu nové výrobní linky

Nové výrobní haly, špičkové technologie a zázemí pro zaměstnance. Rozsáhlý projekt rozvoje Tažírny oceli ve Starém Městě, odloučeného provozu Třineckých železáren, je ukončen. Investiční projekt ve výši 600 milionů korun pomůže firmě rozšířit portfolio výrobků, získat nové trhy a navýšit kapacitu výroby tažených tyčí.

Číst dál
Výroba vaček v dceřiné společnosti Šroubárna Kyjov

Šroubárna Kyjov vyrábí vačky do motorů už deset let

Vačky do motorů z české oceli směřují už deset let z jihomoravského Kyjova do světově proslulých automobilek. Většina dodávek směřuje do Německa, výjimkou nejsou ani zaoceánské USA. Produkce vaček tvoří z celkového portfolia šroubárny přibližně šestinu. Nápad přidat k portfoliu výrobků převážně pro železniční průmysl výrobky do automobilového segmentu vznikl před deseti lety.

Číst dál