Přeskočit na obsah
Sázení stromků

Hutníci zamířili do pekla, vysázeli tam stromy

Místo své obvyklé cesty do práce si to v pátek 20. října 30 zaměstnanců Třineckých železáren zamířilo do lesů v blízkosti přírodní rezervace Gutské peklo v Třinci. Dobrovolně svou směnu strávili výsadbou dvou tisícovek jedlí z nedaleké lesní školky v Košařiskách.

Číst dál
Děti odjíždí na ozdravný pobyt

Na ozdravné pobyty letos železárny vyšlou 250 dětí

Žáci prvního stupně Jubilejní Masarykovy základní školy v Třinci (1. ZŠ) zamířili v pondělí ráno do Žiaru. Díky podpoře Třineckých železáren, které každoročně financují ozdravné pobyty dětí z regionu, tak skloubí výuku s pobytem na čerstvém horském vzduchu.

Číst dál
Lana z Bohumína

Lana z Bohumína pro peruánské rybářské lodě

Bohumín ŽDB Drátovna v Bohumíně začala poprvé ve své historii dodávat své produkty do Peru. Pro zemi v Latinské Americe vyrobila čtyři speciální lana pro dvě rybářské lodi. Ty nyní slouží ke spouštění sítí a jejich vytahování s rybářskými úlovky.

Číst dál
Pohled na TŽ

Loňský rok byl pro třineckou huť úspěšný

Valná hromada Třineckých železáren včera uzavřela hospodaření společnosti za rok 2022. Přestože loňský rok poznamenala řada nejistot a zvratů, podnik dosáhl pozitivního výsledku hospodaření ve výši 2,393 miliardy korun po zdanění. Podepsala se na něm výše tržeb, která dosáhla celkové hodnoty 57,602 miliardy korun.

Číst dál
Řemeslné hry 2022

Desátý ročník her řemesel prověří děti i žáky

O tom, že řemeslo má zlaté dno, přesvědčí žáky základních škol jubilejní 10. ročník Řemeslných her. Soutěže, kterou tradičně pořádá Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ). Uskuteční se pro žáky základních a mateřských škol 10. a 11. května.

Číst dál

Studentský majáles vybarví ulice Třince

Oslava mládí, studentského života, počínajícího máje, ale také přehlídka zručnosti a dovedností studentů středních škol zavítá opět na náměstí Svobody v Třinci. Ve čtvrtek 4. května se centrum Třince promění v jeden velký živý organismus hemžících se studentů, kteří v průvodu s maskami dojdou na náměstí Svobody a zahájí tak druhý ročník majálesu. Akce je součástí Hutnického dne, který pořádají Třinecké železárny.

Číst dál

Huť přispívá zaměstnancům na masáže i dovolené

Drtivá většina pracovníků Třineckých železáren (TŽ) si loni vybrala některý z řady volitelných benefitů, které jim firma nabízí. Mezi nejoblíbenější patří využití příspěvku na rekreační pobyty. Druhým favoritem jsou sportovní a relaxační aktivity.

Číst dál