Tiskové zprávy

Třinecká huť spouští do provozu nový ohřívač větru, plíce vysoké pece

29.11.2019

Slavnostním zapálením hořáku byl dnes ve čtvrtek 28. listopadu dopoledne zahájen proces vysušování nového ohřívače větru na vysoké peci číslo 6 v Třineckých železárnách (TŽ). Ohřívač větru typu Kalugin nahradil staré zařízení, které už bylo na hranici životnosti a nedosahovalo žádaných kritérií.

více >>

Litografie Pabla Picassa v třineckém muzeu

25.11.2019

Jedinečná kolekce stovky litografií Pabla Picassa ze soukromých sbírek tuzemských i zahraničních sběratelů potěší návštěvníky Muzea Třineckých železáren a města Třince. Výstava vznikla díky spolupráci s Galerií 1 České Budějovice. Otevře se ve středu 27. listopadu a potrvá do 26. ledna příštího roku.

více >>

V Třineckých železárnách vyvinuli těžký beton z vedlejších produktů hutní výroby

14.11.2019

Unikátní složení takzvaného těžkého betonu na bázi vedlejších produktů z hutního podniku vyvinuli v rámci aplikovaného výzkumu v Třineckých železárnách ve spolupráci s Hornicko-geologickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB TUO) a výzkumníkem Jiřím Šafratou.

více >>

Praktické ukázky pro návštěvníky předvedou sami studenti

13.11.2019

Seznámit se s bohatou nabídkou oborů technického zaměření Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ TŽ) mohou žáci základních škol se svými rodiči během Dnů otevřených dveří. První z nich proběhne už ve čtvrtek 14. listopadu od 8 do 17 hodin.

více >>

Zaměstnanci železáren pomohli s výsadbou stromů i v neziskových organizacích

25.10.2019

Odolnější a silnější. Takový by měl být nový les, který pomohli pětiletými jedlemi a buky osázet zaměstnanci Třineckých železáren na samém konci údolí Tyry v Třinci na svazích Smrčiny. Firma dnes v pátek 25. října pořádala už po osmé dobrovolnický den, během něhož zaměstnanci z vlastní vůle vymění směnu v huti za osm hodin společensky prospěšné práce.

více >>

Železárny opravují vysokou pec poprvé vylitím žáru odolným betonem

10.10.2019

Rozsáhlou opravou prochází v těchto dnech jedna ze dvou vysokých pecí Třineckých železáren. Počátkem října se pracovníci hutě spolu s dodavatelskou firmou z Belgie pustili do renovace odpichového otvoru vysoké pece číslo 4 v její spodní části tzv. nístěji, tedy v samotném srdci vysoké pece. Za rok v ní huť vyrobí přes jeden milion tun surového železa.

více >>

Zahrady několika škol a školek čekají na přezimování ježků

04.10.2019

V zahradách vybraných škol a školek na Třinecku jsou ode dneška připraveny speciální úkryty. Takzvané ježkovníky poskytují bezpečné místo k přezimování a také na vychování mláďat těchto drobných živočichů.

více >>

Hladinoměry z Dobré uspěly ve světě

03.10.2019

Společnost VÚHŽ z Dobré se svými produkty uspěla ve světě. Dceřiná firma Třineckých železáren v současné době dodala hladinoměry (neboli snímače) italské společnosti Danieli, která staví kontilití v čínské ocelárně SGJT.

více >>

Nové zařízení sníží objem prachu při zpracování surovin

27.09.2019

Příští rok bude do ovzduší unikat méně prachu při zpracovávání surovin. Třinecké železárny (TŽ) v těchto dnech dokončují investiční akci, která sníží emise takzvaných fugitivních emisí, které se rozptylují do okolí.

více >>

Železárny vzdají hold kutilství. Obrací se na veřejnost s výzvou: přineste staré werkové fušky

24.09.2019

Kamna, legendární „rojberky“ na ruční pohon a později na elektrický proud, ozdobné garnýže, bronzové umělecké odlitky a mnoho dalších předmětů z oceli i slitin vznikaly v minulosti v dílnách rozsáhlého socialistického podniku dnešních Třineckých železáren. Projekt nazvaný WERKFUŠKY se obrací na pamětníky i majitele nejrůznějších předmětů, aby se do něj zapojili.

více >>