Tiskové zprávy

Ostravská válcovna ukáže návštěvníkům, jak se vyrábí trubky

25.04.2018

Jeden z provozů Třineckých železáren, ostravská Válcovna trub, otevře své brány veřejnosti. V úterý 1. května připravilo vedení závodu Den otevřených dveří nejen pro své pracovníky, jejich rodinné příslušníky, ale i širokou veřejnost. Ti mají jedinečnou příležitost na vlastní oči vidět produkci specifickou malých i větších trubek. Den otevřených dveří se uskuteční od 8 do 12 hodin v ostravské části Vítkovice.

více >>

Dohoda pomáhá ke zlepšení ovzduší v regionu

24.04.2018

Tisková zpráva Kanceláře hejtmana Moravskoslezského kraje:

více >>

Domečky pro hmyzí opylovače i omalovánky dostane sedm školek v regionu

17.04.2018

Třinecké železárny v letošním roce pomáhají opylovačům. Do sedmi školek regionu darují hmyzí domky, díky nimž se daří zabydlování včelek samotářek či čmeláků. Výroby se ujali žáci Střední odborné školy Třineckých železáren.

více >>

Hutnický den bude nabitý hudbou, zábavou pro děti i vojenskými historickými vozy

11.04.2018

Čtyřidvacet dní zbývá do letošního Hutnického dne. Tradiční akce Třineckých železáren s programem nabitým hudbou a zábavou pro celé rodiny začne v sobotu 5. května po obědě. A potěší svou rozmanitostí všechny věkové kategorie.

více >>

Výrobce součástek především pro větrné elektrárny je ve skupině

04.04.2018

Výrobní firma Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji patří od čtvrtku 29. března do skupiny firem Třinecké železárny a Moravia Steel. Jako třicátou dceřinou firmu ji do svého výrobního řetězce připojily Třinecké železárny. Akvizici již schválily příslušné antimonopolní úřady.

více >>

Chlapci vyrábí hmyzí domky pro mateřské školy

28.03.2018

Do výroby speciálních hmyzích domečků pustili žáci Střední odborné školy Třineckých železáren. Připraví je k osobnímu předání do vybraných mateřských školek regionu.

více >>

Čistý vzduch v Tatrách si plnými doušky užívají děti z třineckých základních škol

23.03.2018

Průzračně čistý vzduch vysokohorského prostředí úpatí Západních Tater přivítal v průběhu letošního března více než 250 dětí čtvrtých i pátých tříd základních škol z Třince. Školáci strávili na ozdravných pobytech organizovaných Třineckými železárnami ve Středisku dětské rekreace v Žiaru na Slovensku dlouhých deset dnů.

více >>

O zlepšení životního prostředí usilují ministerstvo i železárny společně

09.03.2018

Šestnáct konkrétních aktivit v řádech milionů korun nad rámec stanovených zákonných požadavků. Mezi nimi pořádání ozdravných pobytů pro děti, úklid komunikací ve městě a investice do výsadby i péče o zeleň. To jsou závazky třinecké hutě, které v loňském roce splnily dle společné Dobrovolné dohody uzavřené s Ministerstvem životního prostředí na roky 2014 až 2017.

více >>

Investice v třinecké huti směřují zejména ke zvyšování přidané hodnoty ocelových produktů

01.03.2018

Spuštění provozu nových žíhacích pecí, stavba další loupací a zušlechťovací linky, instalace dalších brusek sochorů i dokončení přestavby jednoho licího proudu kvůli šesti set milimetrovému průměru kontislitků. To jsou jen čtyři z desítek investičních akcí plánovaných v letošním roce v Třineckých železárnách. Jejich celková hodnota přesáhne 2,5 miliardy korun.

více >>

Třinecké železárny rozšiřují aktivity do segmentu větrné energetiky

13.02.2018

Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet.

více >>