Tiskové zprávy

Devadesátníci vzpomínali na práci v železárnách

23.11.2018

Setkání s bývalými zaměstnanci v úctyhodném věku devadesát a devadesát pět let uspořádaly tento týden Třinecké železárny. Tradičně jako každý rok se s nimi setkali představitelé současného vedení hutě během dopoledního posezení, na něž nakonec dorazilo patnáct seniorů.

více >>

Voňavé betlémy z perníku provoní třinecké muzeum

06.11.2018

Velkou výstavní síň Muzea Třineckých železáren a města Třince od neděle 11. listopadu zalije vůně medu a perníku. Tradičně v předvánočním čase se návštěvníci mohou kochat uměleckým zpracováním betlémů a různých vánočních ozdob na výstavě nazvané Voňavé betlémy II.

více >>

Češi finišují s modernizací železnice v Ázerbájdžánu

31.10.2018

Jeden z největších projektů, které pojistila státní pojišťovna EGAP, vstupuje do finální fáze. České firmy dokončily modernizaci dalších 300 kilometrů železniční tratě Baku – Beyuk – Kyasik v Ázerbájdžánu. Tento úsek je součástí mezinárodní železniční trasy Baku – Tbilisi – Kars. České firmy tak již od roku 2011 zrekonstruovaly více než 600 kilometrů ázerbájdžánské železnice.

více >>

Zaměstnanci železáren šli místo šichty sadit stromy do lesa

29.10.2018

Obnově lesů pomáhají v letošním roce Třinecké železárny a jejich zaměstnanci. Nedaleko vrcholu Ostrý na Třinecku v rozsáhlé rezervaci Čerňavina pomohli se zalesněním jedlemi, původním druhem stromu, který se zde v Beskydech vyskytoval.

více >>

Nové CNC stroje zvládnou až pětimetrový průměr ložiskových kruhů pro větrné elektrárny

22.10.2018

Nové CNC obráběcí stroje pořídí do konce příštího roku společnost Bohemia Rings v obci Zámrsk na Pardubicku. Celková investice přesáhne 60 milionů korun, z toho 20 milionů korun firma vynaloží už letos.

více >>

Tažírna oceli nabízí studentům technických oborů stipendia

16.10.2018

Motivační příspěvek nabízí studentům středních odborných škol provoz Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě v okrese Uherské Hradiště. Prospěchové stipendium, příspěvek na stravování i na školní akce má podpořit zájem o studium technických oborů na středních školách a motivovat k lepším výsledkům.

více >>

Energetika modernizuje rozvodnu distribuční sítě české i polské elektrizační soustavy

19.09.2018

Rozsáhlou modernizací právě prochází jedna ze tří vstupních rozvoden Energetiky Třinec (ET), dceřiné společnosti Třineckých železáren. Lokální distribuční síť slouží pro dodávky elektrické energie a pokrývá potřeby celého areálu hutě. Součástí této distribuční sítě je i modernizovaná rozvodna T4, přičemž do ní ústí vzdušná vedení české i polské elektrizační soustavy.

více >>

Dobrovolníci z válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

17.09.2018

Deset zaměstnanců Sochorové válcovny v pátek 21. září nezamíří na své pracoviště v Kladně na Dříni. Svou směnu ten den věnují některé z neziskových organizací v okolí města. Zapojí se do firemního dobrovolnického dne, který Třinecké železárny včetně svého závodu v Kladně pořádají už několik let.

více >>

VÚHŽ po modernizaci válcovny speciálních profilů rozšíří portfolio výrobků

13.09.2018

Větší a tvarově složitější profily pro automobilový, strojírenský i stavební průmysl bude na trh moci dodávat společnost VUHŽ z Dobré. Právě dokončuje modernizaci válcovny speciálních profilů za 83 milionů korun. Na investici se ještě před spuštěním dnes dopoledne přijeli podívat obchodní partneři firmy, kteří přijali pozvání na oslavy 70. výročí firmy (1948–2018).

více >>

Střední škola chystá pro žáky základních škol aktivity v odborných dílnách

10.09.2018

Memorandum o intenzivní spolupráci podepsali v pátek 7. září ředitelé osmi základních škol na Třinecku se Střední odbornou školou Třineckých železáren (SOŠ). Zavazuje obě strany k aktivitám, které školákům umožní zlepšit se v manuální zručnosti a zažehne v nich zájem o řemesla a technické obory.

více >>