Tiskové zprávy

Rybáři provedli záchranný odlov ryb z chladicích věží v huti

06.06.2019

Záchranný odlov ryb a jejich následné vypuštění do volné přírody proběhl ve čtvrtek 6. června v areálu Třineckých železáren. Rybáři z vodní nádrže pod chladicími věžemi pro chlazení hutních agregátů vylovili okolo stovky kusů různých druhů ryb.

více >>

Tažírna oceli testuje provoz automatického skladového zakladače

30.05.2019

Nový automatický skladový zakladač pro ocelové tažené tyče uvedli do zkušebního provozu v Tažírně oceli Třineckých železáren ve Starém Městě. Jde o první část rozsáhlé investice v celkové výši 600 milionů korun, která povede k zefektivnění výroby a zvýšení kapacity produkce tažených tyčí.

více >>

Huť otevře své brány ještě pro 120 návštěvníků

23.05.2019

Třinecké železárny zcela výjimečně u příležitosti svého 180. výročí otevřou brány pro 180 návštěvníků. První ze tří prohlídek se konala v dubnu, zúčastnilo se jí 60 zájemců. Další se mohou hlásit prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách hutě. Dvě prohlídky jsou ještě naplánovány na červen, a to 4. a 18. června dopoledne.

více >>

Mladí designéři stvořili z třinecké oceli umělecké objekty

17.05.2019

Michael Rosa, Julia Polok a Dominik Uhlíř. To jsou jména tří mladých umělců, jejichž díla z třineckých ocelových produktů vybrala odborná porota jako nejlepší ve druhém ročníku soutěže WERK DESIGN pro mladé tvůrce.

více >>

ŽDB Drátovna věnovala nemocnici v Bohumíně peníze na dovybavení chirurgie

17.05.2019

BOHUMÍN - Peněžitý dar ve výši 100 tisíc korun dnes (15. května) darovala Bohumínské nemocnici dceřiná společnost Třineckých železáren firma ŽDB Drátovna v Bohumíně. Peníze chce zdravotní zařízení použít na dovybavení chirurgického oddělení.

více >>

Výrobce pružin v Prostějově uvedl do provozu novou robotickou výrobní linku

14.05.2019

Novou linku pro válcování parabol a stáčení ok na listech pružin se může pochlubit společnost HŽP z Prostějova. Přední výrobce pružin pro automobilový i železniční průmysl investoval 111 milionů korun. Jde o jednu z největších investic v historii prostějovské společnosti.

více >>

Ženy s motorovou pilou odhalí krásu ukrytou v dřevě

13.05.2019

Řezbářské umění předvedou na ojedinělém plenéru venkovní galerie Muzea Třineckých železáren a města Třince ženy, které se zapojí do Třineckého mezinárodního řezbářského sympozia nazvaného Krása v dřevě ukrytá.

více >>

Nová bezpečnostní kampaň varuje před nejčastějšími riziky úrazu

24.04.2019

Osmnáct zaměstnanců Třineckých železáren v loňském roce skončilo v pracovní neschopnosti následkem pracovního úrazu. Je to o čtyři méně než v roce 2017.

více >>

Válcovna trub zve na Den otevřených dveří

16.04.2019

Brány provozu Třineckých železáren – Válcovny trub se ve středu 1. května otevřou všem zájemcům, kteří chtějí na vlastní oči vidět výrobu trubek. Provoz v ostravské části Vítkovice pořádá od 08:00 do 12:00 hodin Den otevřených.

více >>

Hutnický den oslaví 180 let Werku bohatým programem

11.04.2019

Kapely Divokej Bill, Škwor, Desmod, Wohnout, Kollárovci, Mňága a Žďorp či Anna K. Taneční párty, hasičské soutěže, ulička plná řemesel včetně ukázky staré technologie výroby kujného železa, historické motocykly a velocipédy, nebo speciální várka piva Radegast.

více >>