Tiskové zprávy

Třinecké železárny vyhlašují soutěž pro designéry

04.09.2018

Skrytou krásu ocele mohou objevovat studenti středních, vyšších a vysokých škol a mladí tvůrci. Třinecké železárny u příležitosti svého 180. výročí vyhlašují druhý ročník designerské soutěže WERK DESIGN 2019.

více >>

Horka letos hutníky potrápila přes dvacet dnů

24.08.2018

Vysoké venkovní teploty letošního léta ztěžují práci zaměstnancům horkých provozů už několik dní. Nejhůř jsou na tom vysokopecaři, valcíři, struskaři, taviči i další. Vyšplhá-li se rtuť teploměru venku na 30 stupňů Celsia, mění se jim pracovní režim. Mají nárok na více tekutin a musí častěji odpočívat. Všichni doufají, že se dnes naplní předpovědi meteorologů a trochu se ochladí.

více >>

Muzeum zve na přírodovědnou výstavu o životě mláďat, odhalí krásu parfémového skla i tajemství Pana Vajíčka

23.08.2018

Pokochat se roztomilostí mláďátek na výstavě nazvané příznačně Zvířata a jejich děti mohou návštěvníci Velké výstavní síně Muzea Třineckých železáren a města Třince. To si zapůjčilo exponáty od kolegů z Muzea Novojičínska, Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a z Muzea Těšínska a láká k prohlídce přírodovědné výstavy.

více >>

ŽDB Drátovna zahájila výstavbu nové žíhací pece pro výrobu šroubových drátů

06.08.2018

Výstavbu nové žíhací pece na výrobu šroubových drátů zahájila společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren. Investice do nové pece, která bude uvedena do plného provozu v prvním pololetí příštího roku, dosáhne 24 milionů korun. Jde o již třetí žíhací pec v provozu tažírny nepatentovaného drátu.

více >>

Brück AM se mění na Bohemia Rings

01.08.2018

Dnešním dnem se mění název společnosti Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji na BOHEMIA RINGS. Společnost se na konci března stala součástí skupiny Třinecké železárny a Moravia Steel. Jako třicátou dceřinou firmu je do svého výrobního řetězce připojily Třinecké železárny, což plně odpovídá strategii rozvoje společnosti. Huť tak nyní vstupuje do oboru větrné energetiky.

více >>

Huť získává celý podíl u výrobce žáruvzdorných materiálů

26.07.2018

Třinecké železárny s platností od 10. 8. 2018 navyšují vlastnický podíl ve společnosti Refrasil, s.r.o., který je jedním z nejvýznamnějších výrobců žáruvzdorných materiálů v České republice. Od dvou vlastníků odkoupí zbývajících 49 % hodnoty společnosti, čímž se stanou 100 % vlastníkem.

více >>

Třinecké železárny chystají protihluková opatření za miliony korun

11.07.2018

Ekologické investice do odprášení přinesly pozitivní efekt ve významném snížení prachu v ovzduší, negativní ve zvýšení hlučnosti provozu. Už za několik týdnů huť začne se stavbou protihlukových opatření na několika místech fabriky za 9 milionů korun. Ty by měly decibely i tónové složky nepříjemných zvuků snížit.

více >>

Třinecká huť hospodařila se ziskem přesahujícím miliardu

28.06.2018

Třinecké železárny (TŽ) v roce 2017 za prodej výrobků a polotovarů utržily 35,859 miliardy korun. Bylo to o 3,64 miliardy korun více, než v roce 2016. Valná hromada dnes uzavřela hospodaření společnosti se ziskem 1,424 miliardy korun, což představuje mírný pokles ve srovnání s rokem 2016 i přes vyšší objem tržeb.

více >>

Výstava vynálezů láká zábavným programem nejen pro děti

14.06.2018

Ukázky tvorby virtuální reality ve výuce, sestavení auta na vodíkový pohon nebo model kotle, který na bázi fluidního spalování vyrábí pražený popkorn. I tak se dá učit na základních, středních či vysokých školách. Přesvědčí o tom doprovodný program mezinárodní výstavy vynálezů Invent Arena 2018.

více >>

Muzeální léto ovládnou zbojnické legendy

07.06.2018

Ej Ondráš, Ondráš, dobře sobě rozvaž, kerú cestú ít máš? Zpívá Tomáš Kočko v písničce o nejproslulejším beskydském zbojníkovi. A možná ji na vlastní uši uslyší i návštěvníci Muzeálního léta v pátek 15. června u Muzea Třineckých železáren a města Třince během loutkového představení.

více >>