Tiskové zprávy

Mladí tvůrci hledají krásu i funkčnost oceli

14.12.2018

31 dní. Tolik času mají studenti středních, vyšších a vysokých škol a mladí tvůrci do přihlášení svých nápadů do druhého ročníku designerské soutěže WERK DESIGN 2019.

více >>

Moderní dílny zatraktivní výuku technických dovedností

06.12.2018

Do kompletně zrekonstruovaných dílen se po několika měsících vracejí žáci Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ). Na budoucí absolventy technicky zaměřených oborů tady čekají moderní soustruhy, frézy i počítačová učebna s CNC programováním.

více >>

Živá zvířátka zakončí letošní muzeální sezónu. Nová začne až v březnu

05.12.2018

Stálá expozice Muzea Třineckých železáren a města Třince projde v průběhu tří měsíců zásadní proměnou. Opravu prostor muzea spojenou s výměnou a obnovením exponátů i interiéru celého prvního patra budovy, které je od počátku neodmyslitelně spjato s třineckým hutním podnikem, tady plánují od 14. prosince 2018 do 14. března 2019.

více >>

Polytechnické stavebnice rozzářily očka předškolákům v Bohumíně

04.12.2018

Předškoláci v pěti bohumínských mateřských školách včera dostali předčasný vánoční dárek. Společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren, darovala školkám pět polytechnických stavebnic v souhrnné finanční hodnotě přesahující 100 tisíc korun.

více >>

Devadesátníci vzpomínali na práci v železárnách

23.11.2018

Setkání s bývalými zaměstnanci v úctyhodném věku devadesát a devadesát pět let uspořádaly tento týden Třinecké železárny. Tradičně jako každý rok se s nimi setkali představitelé současného vedení hutě během dopoledního posezení, na něž nakonec dorazilo patnáct seniorů.

více >>

Voňavé betlémy z perníku provoní třinecké muzeum

06.11.2018

Velkou výstavní síň Muzea Třineckých železáren a města Třince od neděle 11. listopadu zalije vůně medu a perníku. Tradičně v předvánočním čase se návštěvníci mohou kochat uměleckým zpracováním betlémů a různých vánočních ozdob na výstavě nazvané Voňavé betlémy II.

více >>

Češi finišují s modernizací železnice v Ázerbájdžánu

31.10.2018

Jeden z největších projektů, které pojistila státní pojišťovna EGAP, vstupuje do finální fáze. České firmy dokončily modernizaci dalších 300 kilometrů železniční tratě Baku – Beyuk – Kyasik v Ázerbájdžánu. Tento úsek je součástí mezinárodní železniční trasy Baku – Tbilisi – Kars. České firmy tak již od roku 2011 zrekonstruovaly více než 600 kilometrů ázerbájdžánské železnice.

více >>

Zaměstnanci železáren šli místo šichty sadit stromy do lesa

29.10.2018

Obnově lesů pomáhají v letošním roce Třinecké železárny a jejich zaměstnanci. Nedaleko vrcholu Ostrý na Třinecku v rozsáhlé rezervaci Čerňavina pomohli se zalesněním jedlemi, původním druhem stromu, který se zde v Beskydech vyskytoval.

více >>

Nové CNC stroje zvládnou až pětimetrový průměr ložiskových kruhů pro větrné elektrárny

22.10.2018

Nové CNC obráběcí stroje pořídí do konce příštího roku společnost Bohemia Rings v obci Zámrsk na Pardubicku. Celková investice přesáhne 60 milionů korun, z toho 20 milionů korun firma vynaloží už letos.

více >>

Tažírna oceli nabízí studentům technických oborů stipendia

16.10.2018

Motivační příspěvek nabízí studentům středních odborných škol provoz Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě v okrese Uherské Hradiště. Prospěchové stipendium, příspěvek na stravování i na školní akce má podpořit zájem o studium technických oborů na středních školách a motivovat k lepším výsledkům.

více >>