Tiskové zprávy

Nechte plyšáky konat dobro a přineste je do železáren

24.05.2018

Sběr plyšových hraček pro dobročinné účely odstartují ve středu 23. května Třinecké železárny. Vyzývají zaměstnance i širokou veřejnost, aby přinesli již nepotřebné plyšové hračky do sběrné nádoby na hlavní bráně Třineckých železáren v Třinci. Sběr probíhá také v Tažírně oceli ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

více >>

Světová výstava vynálezů představí technické novinky i poutavý program pro veřejnost

04.05.2018

Novinky ze světa vědy i techniky představí druhý ročník mezinárodní výstavy Invent Arena 2018. Werk Arena se v Třinci promění ve výstavní prostor inovací od středy 20. do pátku 22. června

více >>

Děti i školáci se zabaví řemeslnými činnostmi

30.04.2018

Po sedmé prověří řemeslné dovednosti u školáků základních i studentů středních škol Mezinárodní řemeslné hry. Letos se podruhé také připojí děti z mateřinek, i pro ně si pořadatelé připravili několik jednoduchých úkolů. Hry pořádá tradičně Střední odborná škola Třineckých železáren (SOŠ TŽ), a to už příští týden ve středu 9. a čtvrtek 10. května v prostorách školy.

více >>

Ostravská válcovna ukáže návštěvníkům, jak se vyrábí trubky

25.04.2018

Jeden z provozů Třineckých železáren, ostravská Válcovna trub, otevře své brány veřejnosti. V úterý 1. května připravilo vedení závodu Den otevřených dveří nejen pro své pracovníky, jejich rodinné příslušníky, ale i širokou veřejnost. Ti mají jedinečnou příležitost na vlastní oči vidět produkci specifickou malých i větších trubek. Den otevřených dveří se uskuteční od 8 do 12 hodin v ostravské části Vítkovice.

více >>

Dohoda pomáhá ke zlepšení ovzduší v regionu

24.04.2018

Tisková zpráva Kanceláře hejtmana Moravskoslezského kraje:

více >>

Domečky pro hmyzí opylovače i omalovánky dostane sedm školek v regionu

17.04.2018

Třinecké železárny v letošním roce pomáhají opylovačům. Do sedmi školek regionu darují hmyzí domky, díky nimž se daří zabydlování včelek samotářek či čmeláků. Výroby se ujali žáci Střední odborné školy Třineckých železáren.

více >>

Hutnický den bude nabitý hudbou, zábavou pro děti i vojenskými historickými vozy

11.04.2018

Čtyřidvacet dní zbývá do letošního Hutnického dne. Tradiční akce Třineckých železáren s programem nabitým hudbou a zábavou pro celé rodiny začne v sobotu 5. května po obědě. A potěší svou rozmanitostí všechny věkové kategorie.

více >>

Výrobce součástek především pro větrné elektrárny je ve skupině

04.04.2018

Výrobní firma Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji patří od čtvrtku 29. března do skupiny firem Třinecké železárny a Moravia Steel. Jako třicátou dceřinou firmu ji do svého výrobního řetězce připojily Třinecké železárny. Akvizici již schválily příslušné antimonopolní úřady.

více >>

Chlapci vyrábí hmyzí domky pro mateřské školy

28.03.2018

Do výroby speciálních hmyzích domečků pustili žáci Střední odborné školy Třineckých železáren. Připraví je k osobnímu předání do vybraných mateřských školek regionu.

více >>

Čistý vzduch v Tatrách si plnými doušky užívají děti z třineckých základních škol

23.03.2018

Průzračně čistý vzduch vysokohorského prostředí úpatí Západních Tater přivítal v průběhu letošního března více než 250 dětí čtvrtých i pátých tříd základních škol z Třince. Školáci strávili na ozdravných pobytech organizovaných Třineckými železárnami ve Středisku dětské rekreace v Žiaru na Slovensku dlouhých deset dnů.

více >>