Tiskové zprávy

Energetika modernizuje rozvodnu distribuční sítě české i polské elektrizační soustavy

19.09.2018

Rozsáhlou modernizací právě prochází jedna ze tří vstupních rozvoden Energetiky Třinec (ET), dceřiné společnosti Třineckých železáren. Lokální distribuční síť slouží pro dodávky elektrické energie a pokrývá potřeby celého areálu hutě. Součástí této distribuční sítě je i modernizovaná rozvodna T4, přičemž do ní ústí vzdušná vedení české i polské elektrizační soustavy.

více >>

Dobrovolníci z válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

17.09.2018

Deset zaměstnanců Sochorové válcovny v pátek 21. září nezamíří na své pracoviště v Kladně na Dříni. Svou směnu ten den věnují některé z neziskových organizací v okolí města. Zapojí se do firemního dobrovolnického dne, který Třinecké železárny včetně svého závodu v Kladně pořádají už několik let.

více >>

VÚHŽ po modernizaci válcovny speciálních profilů rozšíří portfolio výrobků

13.09.2018

Větší a tvarově složitější profily pro automobilový, strojírenský i stavební průmysl bude na trh moci dodávat společnost VUHŽ z Dobré. Právě dokončuje modernizaci válcovny speciálních profilů za 83 milionů korun. Na investici se ještě před spuštěním dnes dopoledne přijeli podívat obchodní partneři firmy, kteří přijali pozvání na oslavy 70. výročí firmy (1948–2018).

více >>

Střední škola chystá pro žáky základních škol aktivity v odborných dílnách

10.09.2018

Memorandum o intenzivní spolupráci podepsali v pátek 7. září ředitelé osmi základních škol na Třinecku se Střední odbornou školou Třineckých železáren (SOŠ). Zavazuje obě strany k aktivitám, které školákům umožní zlepšit se v manuální zručnosti a zažehne v nich zájem o řemesla a technické obory.

více >>

Třinecké železárny vyhlašují soutěž pro designéry

04.09.2018

Skrytou krásu ocele mohou objevovat studenti středních, vyšších a vysokých škol a mladí tvůrci. Třinecké železárny u příležitosti svého 180. výročí vyhlašují druhý ročník designerské soutěže WERK DESIGN 2019.

více >>

Horka letos hutníky potrápila přes dvacet dnů

24.08.2018

Vysoké venkovní teploty letošního léta ztěžují práci zaměstnancům horkých provozů už několik dní. Nejhůř jsou na tom vysokopecaři, valcíři, struskaři, taviči i další. Vyšplhá-li se rtuť teploměru venku na 30 stupňů Celsia, mění se jim pracovní režim. Mají nárok na více tekutin a musí častěji odpočívat. Všichni doufají, že se dnes naplní předpovědi meteorologů a trochu se ochladí.

více >>

Muzeum zve na přírodovědnou výstavu o životě mláďat, odhalí krásu parfémového skla i tajemství Pana Vajíčka

23.08.2018

Pokochat se roztomilostí mláďátek na výstavě nazvané příznačně Zvířata a jejich děti mohou návštěvníci Velké výstavní síně Muzea Třineckých železáren a města Třince. To si zapůjčilo exponáty od kolegů z Muzea Novojičínska, Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a z Muzea Těšínska a láká k prohlídce přírodovědné výstavy.

více >>

ŽDB Drátovna zahájila výstavbu nové žíhací pece pro výrobu šroubových drátů

06.08.2018

Výstavbu nové žíhací pece na výrobu šroubových drátů zahájila společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren. Investice do nové pece, která bude uvedena do plného provozu v prvním pololetí příštího roku, dosáhne 24 milionů korun. Jde o již třetí žíhací pec v provozu tažírny nepatentovaného drátu.

více >>

Brück AM se mění na Bohemia Rings

01.08.2018

Dnešním dnem se mění název společnosti Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji na BOHEMIA RINGS. Společnost se na konci března stala součástí skupiny Třinecké železárny a Moravia Steel. Jako třicátou dceřinou firmu je do svého výrobního řetězce připojily Třinecké železárny, což plně odpovídá strategii rozvoje společnosti. Huť tak nyní vstupuje do oboru větrné energetiky.

více >>

Huť získává celý podíl u výrobce žáruvzdorných materiálů

26.07.2018

Třinecké železárny s platností od 10. 8. 2018 navyšují vlastnický podíl ve společnosti Refrasil, s.r.o., který je jedním z nejvýznamnějších výrobců žáruvzdorných materiálů v České republice. Od dvou vlastníků odkoupí zbývajících 49 % hodnoty společnosti, čímž se stanou 100 % vlastníkem.

více >>