Tiskové zprávy

Třinecké železárny nasadily robota místo ručního způsobu nástřiku žáruvzdorné hmoty

28.02.2019

Náročnou lidskou práci nahradil robot v procesu nanášení žáruvzdorné hmoty na stěny mezipánví. Ty jsou na zařízení plynulého odlévání oceli (ZPO) využívány k distribuci tekuté oceli do jednotlivých licích proudů. Kompletní systém řízení takzvaného torkretovacího pracoviště včetně řízení vlastního robota vyvinuli zaměstnanci hutě.

více >>

Třinecké železárny letos slaví 180 let s celým regionem

05.02.2019

Významné výročí v letošním roce slaví Třinecké železárny. 1. dubna roku 1839 byla slavnostně zapálena dřevouhelná vysoká pec. Tento den se do historie zapsal jako začátek hutní výroby v Třinci. A právě k tomuto datu v roce 2019 současní představitelé hutě směřují zahájení oslav.

více >>

Kolektivní vyjednávání v huti skončilo. Mzdy příští rok porostou

20.12.2018

Na růstu mezd zaměstnanců Třineckých železáren (TŽ) v roce 2019 se shodli zástupci vrcholového vedení hutě a představitelé Základní organizace odborového svazu KOVO. Růst ve výši 8 % základní složky mzdy a o další 4 % v případě splnění plánovaného hospodářského výsledku firmy zaměstnancům zaručí dodatek kolektivní smlouvy. K jeho podpisu došlo dnes odpoledne.

více >>

Mladí tvůrci hledají krásu i funkčnost oceli

14.12.2018

31 dní. Tolik času mají studenti středních, vyšších a vysokých škol a mladí tvůrci do přihlášení svých nápadů do druhého ročníku designerské soutěže WERK DESIGN 2019.

více >>

Moderní dílny zatraktivní výuku technických dovedností

06.12.2018

Do kompletně zrekonstruovaných dílen se po několika měsících vracejí žáci Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ). Na budoucí absolventy technicky zaměřených oborů tady čekají moderní soustruhy, frézy i počítačová učebna s CNC programováním.

více >>

Živá zvířátka zakončí letošní muzeální sezónu. Nová začne až v březnu

05.12.2018

Stálá expozice Muzea Třineckých železáren a města Třince projde v průběhu tří měsíců zásadní proměnou. Opravu prostor muzea spojenou s výměnou a obnovením exponátů i interiéru celého prvního patra budovy, které je od počátku neodmyslitelně spjato s třineckým hutním podnikem, tady plánují od 14. prosince 2018 do 14. března 2019.

více >>

Polytechnické stavebnice rozzářily očka předškolákům v Bohumíně

04.12.2018

Předškoláci v pěti bohumínských mateřských školách včera dostali předčasný vánoční dárek. Společnost ŽDB Drátovna, která je dceřinou firmou Třineckých železáren, darovala školkám pět polytechnických stavebnic v souhrnné finanční hodnotě přesahující 100 tisíc korun.

více >>

Devadesátníci vzpomínali na práci v železárnách

23.11.2018

Setkání s bývalými zaměstnanci v úctyhodném věku devadesát a devadesát pět let uspořádaly tento týden Třinecké železárny. Tradičně jako každý rok se s nimi setkali představitelé současného vedení hutě během dopoledního posezení, na něž nakonec dorazilo patnáct seniorů.

více >>

Voňavé betlémy z perníku provoní třinecké muzeum

06.11.2018

Velkou výstavní síň Muzea Třineckých železáren a města Třince od neděle 11. listopadu zalije vůně medu a perníku. Tradičně v předvánočním čase se návštěvníci mohou kochat uměleckým zpracováním betlémů a různých vánočních ozdob na výstavě nazvané Voňavé betlémy II.

více >>

Češi finišují s modernizací železnice v Ázerbájdžánu

31.10.2018

Jeden z největších projektů, které pojistila státní pojišťovna EGAP, vstupuje do finální fáze. České firmy dokončily modernizaci dalších 300 kilometrů železniční tratě Baku – Beyuk – Kyasik v Ázerbájdžánu. Tento úsek je součástí mezinárodní železniční trasy Baku – Tbilisi – Kars. České firmy tak již od roku 2011 zrekonstruovaly více než 600 kilometrů ázerbájdžánské železnice.

více >>