Tiskové zprávy

Huť přispívá zaměstnancům na masáže i dovolené

22.03.2023

Drtivá většina pracovníků Třineckých železáren (TŽ) si loni vybrala některý z řady volitelných benefitů, které jim firma nabízí. Mezi nejoblíbenější patří využití příspěvku na rekreační pobyty. Druhým favoritem jsou sportovní a relaxační aktivity.

více >>

Dobrovolná dohoda kraje s Třineckými železárnami je splněna

20.03.2023

Třinecké železárny se v červnu 2022 zavázaly k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Moravskoslezský kraj i Třinecké železárny své závazky splnily, vyplynulo to ze zpětného hodnocení.

více >>

Investice do snížení energetické náročnosti a zlepšení kvality

03.03.2023

Investice přesahující jednu miliardu korun chystají pro letošní rok Třinecké železárny. Směřovat budou do zlepšení vlastností produktů, ekologie i zvýšení míry recyklace hutních plynů.

více >>

Ručně vyráběná síta z Kamenné tvoří důležitou součást radarů

22.02.2023

Kvalitní drát, letitá zkušenost a precizní um. To jsou základní kameny úspěchu ruční výroby sít, která jsou součástí stacionárních i pojízdných radarů využívaných třeba pro řízení letového provozu. Ročně jich v závodu ŽDB Drátovna v Kamenné na Šumpersku vyrobí zhruba stovku. Právě teď pracují na dodávce 28 kusů pro výrobce radarů.

více >>

Sazebny vysokých pecí už nebudou prášit

02.02.2023

Méně prachu uniká do ovzduší ze sazebny vysoké pece číslo 4 v Třineckých železárnách. Firma zde dokončila ekologickou investici, která ji vybavila technologií odprášení včetně nové filtrační stanice. Investice proběhne i na vysoké peci číslo 6.

více >>

Moravia Steel dokončila akvizici Kovárny VIVA ve Zlíně

16.12.2022

Obchodní společnost Moravia Steel v těchto dnech završila proces akvizice špičkové evropské kovárny ve Zlíně. Od spoluvlastníka firmy Čestmíra Vančury odkoupila zbývající balík akcií Kovárny VIVA a.s. v objemu 34 %.

více >>

V Třineckých železárnách se dohodli na růstu mezd

12.12.2022

Dodatek kolektivní smlouvy upravující výši mezd pro rok 2023 podepsali dnes, v pátek 9. prosince, zástupci vedení Třineckých železáren a Základních organizací OS KOVO. Shodli se v něm na růstu mezd ze základny o 6,5 %. V případě splnění hospodářského výsledku bude růst navýšen o další 4,5 %.

více >>

V Třineckých železárnách zprovoznili automatickou linku pro úpravu ocelových tyčí

05.12.2022

S přesností na setiny milimetru a bez povrchových vad vyjíždí z nové loupací linky Třineckých železáren ocelové tyče průměru 30 až 80 milimetrů. Firma ji do zkušebního provozu uvedla dnes v pondělí 5. prosince. Jde o moderní plně automatickou linku, jejíž stavbu huť zahájila v loňském roce. Investice přesáhla 700 milionů korun.

více >>

Čerstvý vzduch v Tatrách a první sníh užívala letos poslední stovka dětí

30.11.2022

Už bezmála dva tisíce dětí vypravily od roku 2014 Třinecké železárny na ozdravný pobyt do Střediska dětské rekreace Žiar na Slovensko. Úpatí Západních Tater se stalo na deset dnů v listopadu domovem pro školáky z Bukovce, Hrádku, Písku a Mostů u Jablunkova.

více >>

Huť spouští do sítě první dvě fotovoltaické elektrárny

23.11.2022

Třinecké železárny spolu s dceřinou společností Energetika Třinec budou od prosince vyrábět elektrickou energii ze slunce ve dvou fotovoltaických elektrárnách.

více >>