Tiskové zprávy

Zaměstnanci železáren šli místo šichty sadit stromy do lesa

29.10.2018

Obnově lesů pomáhají v letošním roce Třinecké železárny a jejich zaměstnanci. Nedaleko vrcholu Ostrý na Třinecku v rozsáhlé rezervaci Čerňavina pomohli se zalesněním jedlemi, původním druhem stromu, který se zde v Beskydech vyskytoval.

více >>

Nové CNC stroje zvládnou až pětimetrový průměr ložiskových kruhů pro větrné elektrárny

22.10.2018

Nové CNC obráběcí stroje pořídí do konce příštího roku společnost Bohemia Rings v obci Zámrsk na Pardubicku. Celková investice přesáhne 60 milionů korun, z toho 20 milionů korun firma vynaloží už letos.

více >>

Tažírna oceli nabízí studentům technických oborů stipendia

16.10.2018

Motivační příspěvek nabízí studentům středních odborných škol provoz Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě v okrese Uherské Hradiště. Prospěchové stipendium, příspěvek na stravování i na školní akce má podpořit zájem o studium technických oborů na středních školách a motivovat k lepším výsledkům.

více >>

Energetika modernizuje rozvodnu distribuční sítě české i polské elektrizační soustavy

19.09.2018

Rozsáhlou modernizací právě prochází jedna ze tří vstupních rozvoden Energetiky Třinec (ET), dceřiné společnosti Třineckých železáren. Lokální distribuční síť slouží pro dodávky elektrické energie a pokrývá potřeby celého areálu hutě. Součástí této distribuční sítě je i modernizovaná rozvodna T4, přičemž do ní ústí vzdušná vedení české i polské elektrizační soustavy.

více >>

Dobrovolníci z válcovny pomůžou dětem i Památníku Lidice

17.09.2018

Deset zaměstnanců Sochorové válcovny v pátek 21. září nezamíří na své pracoviště v Kladně na Dříni. Svou směnu ten den věnují některé z neziskových organizací v okolí města. Zapojí se do firemního dobrovolnického dne, který Třinecké železárny včetně svého závodu v Kladně pořádají už několik let.

více >>

VÚHŽ po modernizaci válcovny speciálních profilů rozšíří portfolio výrobků

13.09.2018

Větší a tvarově složitější profily pro automobilový, strojírenský i stavební průmysl bude na trh moci dodávat společnost VUHŽ z Dobré. Právě dokončuje modernizaci válcovny speciálních profilů za 83 milionů korun. Na investici se ještě před spuštěním dnes dopoledne přijeli podívat obchodní partneři firmy, kteří přijali pozvání na oslavy 70. výročí firmy (1948–2018).

více >>

Střední škola chystá pro žáky základních škol aktivity v odborných dílnách

10.09.2018

Memorandum o intenzivní spolupráci podepsali v pátek 7. září ředitelé osmi základních škol na Třinecku se Střední odbornou školou Třineckých železáren (SOŠ). Zavazuje obě strany k aktivitám, které školákům umožní zlepšit se v manuální zručnosti a zažehne v nich zájem o řemesla a technické obory.

více >>

Třinecké železárny vyhlašují soutěž pro designéry

04.09.2018

Skrytou krásu ocele mohou objevovat studenti středních, vyšších a vysokých škol a mladí tvůrci. Třinecké železárny u příležitosti svého 180. výročí vyhlašují druhý ročník designerské soutěže WERK DESIGN 2019.

více >>

Horka letos hutníky potrápila přes dvacet dnů

24.08.2018

Vysoké venkovní teploty letošního léta ztěžují práci zaměstnancům horkých provozů už několik dní. Nejhůř jsou na tom vysokopecaři, valcíři, struskaři, taviči i další. Vyšplhá-li se rtuť teploměru venku na 30 stupňů Celsia, mění se jim pracovní režim. Mají nárok na více tekutin a musí častěji odpočívat. Všichni doufají, že se dnes naplní předpovědi meteorologů a trochu se ochladí.

více >>

Muzeum zve na přírodovědnou výstavu o životě mláďat, odhalí krásu parfémového skla i tajemství Pana Vajíčka

23.08.2018

Pokochat se roztomilostí mláďátek na výstavě nazvané příznačně Zvířata a jejich děti mohou návštěvníci Velké výstavní síně Muzea Třineckých železáren a města Třince. To si zapůjčilo exponáty od kolegů z Muzea Novojičínska, Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a z Muzea Těšínska a láká k prohlídce přírodovědné výstavy.

více >>