Tiskové zprávy

Výrobce drátů proinvestoval za deset let téměř dvě miliardy

27.09.2022

Nové zázemí v takzvané železárenské části pro zhruba tři stovky zaměstnanců v podobě nových šaten a sociálního zařízení dokončí do konce ledna příštího roku společnost ŽDB Drátovna v Bohumíně. Je to jedna z řady investic, které se za posledních deset let ve firmě udály. Vybudovat z ŽDB Drátovny moderní společnost bylo cílem skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel, která bohumínskou firmu vlastní od 1. října 2012. Od té doby pro zajištění dalšího rozvoje a zvýšení konkurenceschopnosti ŽDB Drátovna proinvestovala 1,8 miliardy korun.

více >>

Žáci technických oborů budou moci získat tisícovku měsíčně

20.09.2022

Žáci technicky zaměřených oborů Střední odborné školy Třineckých železáren (SOŠ TŽ) dostanou každý měsíc do svých peněženek tisíc korun. Prospěchové měsíční stipendium pro všechny technické obory škola zavede po vzoru dalších podobně zaměřených zařízení. A to kvůli nedostatečnému zájmu žáků o obory, které na trhu práce schází.

více >>

ŽDB Drátovna dodá lana pro remorkéry v Suezském průplavu

25.08.2022

Společnost ŽDB Drátovna v Bohumíně začala dodávat lana pro remorkéry v Suezském průplavu. Lodě s výkonným motorem a poměrně malou vlastní tonáží se používají zejména k tažení nebo tlačení vysokotonážních lodí.

více >>

Na hladině rybníka vznikl umělý ostrov z vyřazeného potrubí

23.08.2022

Staré vyřazené potrubí Energetiky Třinec pomohlo v přírodě. Místní rybáři z něj vyrobili plovoucí umělý ostrov na chovném rybníku ve Stříteži. Poskytuje rybám stín na volné hladině a zabraňuje tak nežádoucímu prohřívání vody. Je navíc novým zdrojem potravy.

více >>

Třinecké železárny uzavřely hospodaření roku 2021

28.06.2022

Valná hromada Třineckých železáren včera uzavřela hospodaření společnosti za rok 2021. I přes pokles výroby dosáhla firma zisku ve výši 1,306 miliardy korun. Huť loni vyrobila 2,4 milionu tun oceli, což představuje meziroční pokles o 7 procent. Na výsledku hospodaření se pozitivně odrazil vývoj tržeb, které ve srovnání s předchozím rokem vzrostly o 8,6 miliard na celkovou sumu 43,715 miliard korun.

více >>

Moderní zařízení zefektivní vykládku surovin

24.06.2022

Stavbu nového zařízení pro vykládku klíčových surovin zahájily Třinecké železárny. Moderní železniční vykládací systém, který je součástí železničního dopravního systému Innofreight, nahradí stávající výklopné zařízení komodit dovážených po železnici. Modulární technologie Innofreight je založena na váhově optimalizovaných železničních vozech s možností využití různých typů výměnných nástaveb – kontejnerů.

více >>

Energetika Třinec modernizuje horkovody

16.06.2022

Snížení tepelných ztrát a zvýšení bezpečnosti dodávek tepelné energie do centralizovaného zásobování teplem (CZT) přinese rekonstrukce a modernizace horkovodů. Dva projekty probíhají v těchto dnech v městských částech Třince na Kanadě a v Konské.

více >>

Transformace huti začne výstavbou nové technologie

01.06.2022

Třinecké železárny letos startují realizaci konkrétních projektů pro snížení emisí CO2 do ovzduší. Jejich objem podle propočtů klesne do roku 2030 o více než polovinu. Integrovaný transformační projekt Green Werk se dotkne energetiky, výrobkového portfolia i výrobních procesů prvovýroby.

více >>

Studentský majálesový průvod projde poprvé Třincem

20.04.2022

Ulice města zaplní ve čtvrtek 5. května průvody studentů místních středních škol, kteří poprvé oslaví Majáles, tradiční oslava bezstarostného života mladých. V Třinci to však bude také přehlídka zručnosti a dovednosti.

více >>

Hutnický den plný hudby, pohody s přáteli a zábavou pro celou rodinu

06.04.2022

Po dvouleté přestávce ožije prostranství u Werk Areny Hutnickým dnem. V sobotu 7. května se pro všechny milovníky dobrého jídla a pití, muziky a dobré zábavy otevřou dvě hudební a jedna zábavná scéna jak pro děti, tak pro dospělé.

více >>