Tiskové zprávy

Mzdy i přes nepříznivou situaci porostou. Úsporám se huť nevyhne

16.12.2020

Dodatek kolektivní smlouvy týkající se růstu mezd podepsalo v úterý 15. prosince vedení Třineckých železáren s představiteli základních organizací Odborového svazu KOVO Třineckých železáren. Obě strany se dohodly na růstu mezd v příštím roce od 1. ledna 2021.

více >>

Na rekonstrukci plynojemu použili přes 700 tun oceli. Vydrží dalších 30 let

08.12.2020

Zásadní modernizací prošel plynojem pro jímání a využití plynu z kyslíkové konvertorové ocelárny Třineckých železáren. Revize na jaře ukázala, že celková rekonstrukce zvonu plynojemu je nezbytná.

více >>

Nový velkostroj je v provozu, do ovzduší uniká méně prachu

16.11.2020

U zpracování surovin se v huti méně práší. Třinecké železárny dokončily jednu ze dvou investicí do dalšího snížení emisí tuhých znečišťujících látek do ovzduší. Od konce října je v provozu zařízení pro dopravu a zpětné zakládání vsázky pro výrobu ocelárenského aglomerátu.

více >>

Sokola budky nepřilákaly, zabydlely se v nich poštolky

13.11.2020

Bez pomoci hasičů se každoročně neobejde kontrola a čištění ptačích budek v areálu Třineckých železáren. Železárenští hasiči i letos vystoupali do výšky až 80 metrů na dva komíny, aby vyčistili hnízdní budky pro ptačí dravce.

více >>

Robotizace usnadnila práci. Lidé už nemusí ručně manipulovat s 30 kilogramů těžkými spojkami

03.11.2020

Modernizovaný pilovrtací stroj na výrobu spojek a automatická pila na řezání oblinové oceli. To jsou dvě nejnovější robotická pracoviště, která usnadňují práci zaměstnancům provozu Drobné kolejivo v Třineckých železárnách.

více >>

Zaměstnanci hutě pojištění u ČPZP mají očkování proti chřipce bezplatně

21.10.2020

Nechat se preventivně očkovat proti chřipce mohou od minulého týdne zaměstnanci vybraných firem skupiny Moravia Steel – Třinecké železárny, kteří jsou pojištěni u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP). Samotné očkování probíhá v Nemocnici Agel Třinec-Podlesí.

více >>

Energetika modernizuje kotle. Sníží emise škodlivin v ovzduší

14.10.2020

Ke snížení emisí oxidů síry a oxidů dusíku povede modernizace tří fluidních kotlů Energetiky Třinec na Teplárně E3. Investici za bezmála 80 milionů korun firma začala v letošním roce a letos ji i dokončí.

více >>

Kovárna v Polsku začala s rozsáhlými investicemi

07.10.2020

Proměnit kovárnu v moderní a prosperující strojírenský podnik. To je cílem nového vlastníka polské firmy Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. Společnost Moravia Steel koupila loni v prosinci 100% balík akcií MSV Metal Studénka spolu s její polskou dceřinou společností Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. Ihned po svém vstupu do obou firem Moravia Steel zahájila rozsáhlé investice.

více >>

Nová linka zvýší přidanou hodnotu drátů fosfátováním a tažením

15.09.2020

Novou linku pro elektrolytické fosfátování a tažení drátu právě instalují v Třineckých železárnách. Jde o jednu z letošních investic do zvýšení přidané hodnoty produktů. Linku s označením STAKU 2 firma staví v původní hale vedle stávající linky. Náklady na investici přesáhnou 100 milionů korun.

více >>

Nový vlastník MSV Metal Studénka zahajuje rozsáhlé investice

07.09.2020

Nová éra ve společnosti MSV Metal Studénka začíná. Firmu se 120letou historií koncem loňského roku přibrala do skupiny společnost Moravia Steel. Nyní zahajuje rozsáhlé investice. V letošním i příštím roce má MSV Metal Studénka naplánováno investovat téměř 90 milionů korun.

více >>