Tiskové zprávy

Dobrovolnou dohodu mezi krajem, železárnami a ministerstvem se i přes pandemii podařilo splnit

07.04.2021

Moravskoslezský kraj, Ministerstvo životního prostředí a Třinecké žele-zárny se i vloni zavázaly k aktivitám, které podniknou nad rámec svých zákonných povinností a povedou k menšímu zatížení životního prostředí. Své sliby splnily, i když kvůli pandemii koronaviru nebyla naplněna výše některých závazků.

více >>

ŽDB Drátovna přispěje na defibrilátor

29.03.2021

Šanci na přežití při srdeční zástavě zásadně zvyšuje použití defibrilátoru. Nový spolehlivý defibrilátor Lifepak LP20e včetně stimulace a saturace krve kyslíkem se chystá koupit Bohumínská městská nemocnice. ŽDB Drátovna nemocnici přispěje částkou 100 000 korun.

více >>

Třinecká huť uvolní část kapacit kyslíku pro potřeby zdravotnictví

17.03.2021

Pomoci zdravotnictví v době zvýšené spotřeby kyslíku využívaného pro léčbu nemoci COVID-19 se rozhodly Třinecké železárny a.s. (TŽ). Ve spolupráci s firmou Linde Gas a.s. uvolní 25 % svých kapacit.

více >>

Provoz kanceláří v huti jede na zelenou energii

11.03.2021

Osvětlení, klimatizace a další spotřeba elektrické energie provozu administrativních budov Třineckých železáren bude po celý rok napájena energií z obnovitelných zdrojů. Jde o objem přibližně 5 GWh.

více >>

Volitelné benefity si zaměstnanci za loňský rok snad stihnou vybrat letos

03.03.2021

Třinecké železárny poskytují svým zaměstnancům celou řadu benefitů, které mají podpořit jejich zdravý životní styl a odpočinek. Loni však jejich využití omezila opatření proti šíření pandemie.

více >>

Třinecké železárny se důrazně ohrazují proti tvrzení, že v průmyslových firmách se šíří nákaza koronaviru

01.03.2021

Vývoj událostí posledních únorových dní vyústil v ničím nepodložený útok na průmyslové firmy v České republice, který se začíná podobat honu na čarodějnice.

více >>

Drát z Bohumína pomáhá v době pandemie ve zdravotnictví

22.02.2021

Nárůst zakázek pro zdravotnictví zaznamenává v posledních měsících firma ŽDB Drátovna z Bohumína. Dceřiná firma Třineckých železáren v době pandemie koronaviru část produkce směřuje do zdravotnického průmyslu. Především do výroby pružin do nemocničních postelí, zdravotnických ventilů či do výroby filtrů.

více >>

Co vlastně v té práci děláš, tati? Huť vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti

10.02.2021

Ztvárnit tatínka, maminku či jiného člena rodiny na jeho pracovišti v areálu Třineckých železáren je úkolem dětí ve výtvarné soutěži nazvané „Tata robi ve werku 2021“. Vyhlašuje ji třinecká huť spolu se Základní uměleckou školou Třinec.

více >>

Železárny letos proinvestují 1,6 miliardy korun

02.02.2021

Před výzvami spojenými se snížením uhlíkové stopy při výrobě železa a oceli stojí v roce 2021 Třinecké železárny. Promítne se to do dalšího rozvoje firmy i do investičních plánů. Třinecká huť letos plánuje proinvestovat 1,6 miliardy korun. V roce 2020 investice dosáhly výše 1,4 miliardy korun.

více >>

Válcovna trub zmodernizuje klíčovou výrobní trať

19.01.2021

Čtyři roky bude trvat modernizace Velkého Mannesmannu, klíčové výrobní tratě provozu Třineckých železáren v Ostravě, kde firma vyrábí trubky. Válcovna trub ji zahájí letos v září. Cílem investice za bezmála 25 milionů korun je především zvýšení kvality bezešvých trubek.

více >>