Tiskové zprávy

Co vlastně v té práci děláš, tati? Huť vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti

10.02.2021

Ztvárnit tatínka, maminku či jiného člena rodiny na jeho pracovišti v areálu Třineckých železáren je úkolem dětí ve výtvarné soutěži nazvané „Tata robi ve werku 2021“. Vyhlašuje ji třinecká huť spolu se Základní uměleckou školou Třinec.

více >>

Železárny letos proinvestují 1,6 miliardy korun

02.02.2021

Před výzvami spojenými se snížením uhlíkové stopy při výrobě železa a oceli stojí v roce 2021 Třinecké železárny. Promítne se to do dalšího rozvoje firmy i do investičních plánů. Třinecká huť letos plánuje proinvestovat 1,6 miliardy korun. V roce 2020 investice dosáhly výše 1,4 miliardy korun.

více >>

Válcovna trub zmodernizuje klíčovou výrobní trať

19.01.2021

Čtyři roky bude trvat modernizace Velkého Mannesmannu, klíčové výrobní tratě provozu Třineckých železáren v Ostravě, kde firma vyrábí trubky. Válcovna trub ji zahájí letos v září. Cílem investice za bezmála 25 milionů korun je především zvýšení kvality bezešvých trubek.

více >>

Lavičky z unikátního těžkého betonu směřují k WERK ARENĚ a na VŠB-TUO

18.12.2020

Čtyři a dvě betonové lavičky, každá o váze téměř tří tun, vyrobené z unikátního materiálu dnes s pomocí těžké techniky, dosedly na chodník u třinecké WERK ARENY a před budovu C v areálu VŠB-TUO. Jde o ukázku využití unikátního materiálu, těžkého betonového kompozitu.

více >>

Mzdy i přes nepříznivou situaci porostou. Úsporám se huť nevyhne

16.12.2020

Dodatek kolektivní smlouvy týkající se růstu mezd podepsalo v úterý 15. prosince vedení Třineckých železáren s představiteli základních organizací Odborového svazu KOVO Třineckých železáren. Obě strany se dohodly na růstu mezd v příštím roce od 1. ledna 2021.

více >>

Na rekonstrukci plynojemu použili přes 700 tun oceli. Vydrží dalších 30 let

08.12.2020

Zásadní modernizací prošel plynojem pro jímání a využití plynu z kyslíkové konvertorové ocelárny Třineckých železáren. Revize na jaře ukázala, že celková rekonstrukce zvonu plynojemu je nezbytná.

více >>

Nový velkostroj je v provozu, do ovzduší uniká méně prachu

16.11.2020

U zpracování surovin se v huti méně práší. Třinecké železárny dokončily jednu ze dvou investicí do dalšího snížení emisí tuhých znečišťujících látek do ovzduší. Od konce října je v provozu zařízení pro dopravu a zpětné zakládání vsázky pro výrobu ocelárenského aglomerátu.

více >>

Sokola budky nepřilákaly, zabydlely se v nich poštolky

13.11.2020

Bez pomoci hasičů se každoročně neobejde kontrola a čištění ptačích budek v areálu Třineckých železáren. Železárenští hasiči i letos vystoupali do výšky až 80 metrů na dva komíny, aby vyčistili hnízdní budky pro ptačí dravce.

více >>

Robotizace usnadnila práci. Lidé už nemusí ručně manipulovat s 30 kilogramů těžkými spojkami

03.11.2020

Modernizovaný pilovrtací stroj na výrobu spojek a automatická pila na řezání oblinové oceli. To jsou dvě nejnovější robotická pracoviště, která usnadňují práci zaměstnancům provozu Drobné kolejivo v Třineckých železárnách.

více >>

Zaměstnanci hutě pojištění u ČPZP mají očkování proti chřipce bezplatně

21.10.2020

Nechat se preventivně očkovat proti chřipce mohou od minulého týdne zaměstnanci vybraných firem skupiny Moravia Steel – Třinecké železárny, kteří jsou pojištěni u České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP). Samotné očkování probíhá v Nemocnici Agel Třinec-Podlesí.

více >>