Tiskové zprávy

Na hladině rybníka vznikl umělý ostrov z vyřazeného potrubí

23.08.2022

Staré vyřazené potrubí Energetiky Třinec pomohlo v přírodě. Místní rybáři z něj vyrobili plovoucí umělý ostrov na chovném rybníku ve Stříteži. Poskytuje rybám stín na volné hladině a zabraňuje tak nežádoucímu prohřívání vody. Je navíc novým zdrojem potravy.

více >>

Třinecké železárny uzavřely hospodaření roku 2021

28.06.2022

Valná hromada Třineckých železáren včera uzavřela hospodaření společnosti za rok 2021. I přes pokles výroby dosáhla firma zisku ve výši 1,306 miliardy korun. Huť loni vyrobila 2,4 milionu tun oceli, což představuje meziroční pokles o 7 procent. Na výsledku hospodaření se pozitivně odrazil vývoj tržeb, které ve srovnání s předchozím rokem vzrostly o 8,6 miliard na celkovou sumu 43,715 miliard korun.

více >>

Moderní zařízení zefektivní vykládku surovin

24.06.2022

Stavbu nového zařízení pro vykládku klíčových surovin zahájily Třinecké železárny. Moderní železniční vykládací systém, který je součástí železničního dopravního systému Innofreight, nahradí stávající výklopné zařízení komodit dovážených po železnici. Modulární technologie Innofreight je založena na váhově optimalizovaných železničních vozech s možností využití různých typů výměnných nástaveb – kontejnerů.

více >>

Energetika Třinec modernizuje horkovody

16.06.2022

Snížení tepelných ztrát a zvýšení bezpečnosti dodávek tepelné energie do centralizovaného zásobování teplem (CZT) přinese rekonstrukce a modernizace horkovodů. Dva projekty probíhají v těchto dnech v městských částech Třince na Kanadě a v Konské.

více >>

Transformace huti začne výstavbou nové technologie

01.06.2022

Třinecké železárny letos startují realizaci konkrétních projektů pro snížení emisí CO2 do ovzduší. Jejich objem podle propočtů klesne do roku 2030 o více než polovinu. Integrovaný transformační projekt Green Werk se dotkne energetiky, výrobkového portfolia i výrobních procesů prvovýroby.

více >>

Studentský majálesový průvod projde poprvé Třincem

20.04.2022

Ulice města zaplní ve čtvrtek 5. května průvody studentů místních středních škol, kteří poprvé oslaví Majáles, tradiční oslava bezstarostného života mladých. V Třinci to však bude také přehlídka zručnosti a dovednosti.

více >>

Hutnický den plný hudby, pohody s přáteli a zábavou pro celou rodinu

06.04.2022

Po dvouleté přestávce ožije prostranství u Werk Areny Hutnickým dnem. V sobotu 7. května se pro všechny milovníky dobrého jídla a pití, muziky a dobré zábavy otevřou dvě hudební a jedna zábavná scéna jak pro děti, tak pro dospělé.

více >>

Řetězárna uvedla do provozu moderní linku

31.03.2022

Novou moderní výrobní linkou se může pochlubit Řetězárna Česká Ves na Jesenicku. Největší letošní investice dceřiné firmy Třineckých železáren v hodnotě 40 milionů korun zvýší produktivitu práce při výrobě závěsných a kladkostrojových řetězů, o něž je na trhu v posledních měsících velký zájem.

více >>

Železárny loni recyklovaly přes milion tun materiálu

24.03.2022

Maximální možné využití vedlejších produktů hutní výroby recyklací. O to už několik let usilují Třinecké železárny. Využití strusky a hutních plynů přináší také významné úspory CO2. Naplňuje tak aktuálně prosazované podmínky udržitelné výroby.

více >>

Pracovníci železáren pomáhají zachraňovat životy

08.03.2022

Kritický nedostatek krve téměř všech krevních skupin řeší zdravotnická zařízení v regionu včetně Nemocnice Třinec. A to i přesto, že v doplňování zásob aktivně pomáhají zaměstnanci Třineckých železáren.

více >>