Tiskové zprávy

Loňský rok byl pro huť úspěšný. Zisk přesáhl 3 miliardy

24.06.2019

Valná hromada Třineckých železáren uzavřela v pondělí 24. června hospodaření roku 2018. I přes složitou situaci na trhu s ocelí huť v loňském roce dosáhla zisku ve výši 3,33 miliardy korun po zdanění. Tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží činily 40,496 miliard korun. Je to o 4,637 miliardy více ve srovnání s rokem 2017.

více >>

Muzeální léto zavede do tajů bezpečnostních složek

14.06.2019

Mezi středověké rytíře, hasiče, policisty a jejich techniku i um, ale také mezi pohádky zavede děti letošní Muzeální léto. S mottem Bezpečnost nade vše obsadí zahrady Muzea Třineckých železáren a města Třince v pátek 21. června od 8.30 do 18 hodin.

více >>

Osmáci si zkouší řemesla ve sdílených dílnách střední školy

11.06.2019

Alex drží v pravé ruce páječku a v levé přidržuje desku plošných spojů. Se soustředěným výrazem ve tváři se mu právě podařilo roztaveným cínem připájet jednu ze dvou led diod. Už jenom několik kroků a jeho dílo bude hotové.

více >>

Rybáři provedli záchranný odlov ryb z chladicích věží v huti

06.06.2019

Záchranný odlov ryb a jejich následné vypuštění do volné přírody proběhl ve čtvrtek 6. června v areálu Třineckých železáren. Rybáři z vodní nádrže pod chladicími věžemi pro chlazení hutních agregátů vylovili okolo stovky kusů různých druhů ryb.

více >>

Tažírna oceli testuje provoz automatického skladového zakladače

30.05.2019

Nový automatický skladový zakladač pro ocelové tažené tyče uvedli do zkušebního provozu v Tažírně oceli Třineckých železáren ve Starém Městě. Jde o první část rozsáhlé investice v celkové výši 600 milionů korun, která povede k zefektivnění výroby a zvýšení kapacity produkce tažených tyčí.

více >>

Huť otevře své brány ještě pro 120 návštěvníků

23.05.2019

Třinecké železárny zcela výjimečně u příležitosti svého 180. výročí otevřou brány pro 180 návštěvníků. První ze tří prohlídek se konala v dubnu, zúčastnilo se jí 60 zájemců. Další se mohou hlásit prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách hutě. Dvě prohlídky jsou ještě naplánovány na červen, a to 4. a 18. června dopoledne.

více >>

Mladí designéři stvořili z třinecké oceli umělecké objekty

17.05.2019

Michael Rosa, Julia Polok a Dominik Uhlíř. To jsou jména tří mladých umělců, jejichž díla z třineckých ocelových produktů vybrala odborná porota jako nejlepší ve druhém ročníku soutěže WERK DESIGN pro mladé tvůrce.

více >>

ŽDB Drátovna věnovala nemocnici v Bohumíně peníze na dovybavení chirurgie

17.05.2019

BOHUMÍN - Peněžitý dar ve výši 100 tisíc korun dnes (15. května) darovala Bohumínské nemocnici dceřiná společnost Třineckých železáren firma ŽDB Drátovna v Bohumíně. Peníze chce zdravotní zařízení použít na dovybavení chirurgického oddělení.

více >>

Výrobce pružin v Prostějově uvedl do provozu novou robotickou výrobní linku

14.05.2019

Novou linku pro válcování parabol a stáčení ok na listech pružin se může pochlubit společnost HŽP z Prostějova. Přední výrobce pružin pro automobilový i železniční průmysl investoval 111 milionů korun. Jde o jednu z největších investic v historii prostějovské společnosti.

více >>

Ženy s motorovou pilou odhalí krásu ukrytou v dřevě

13.05.2019

Řezbářské umění předvedou na ojedinělém plenéru venkovní galerie Muzea Třineckých železáren a města Třince ženy, které se zapojí do Třineckého mezinárodního řezbářského sympozia nazvaného Krása v dřevě ukrytá.

více >>